Pracownicy Grupy Hotelowej Orbis pobiegli, by pomóc

Pracownicy Grupy Hotelowej Orbis pobiegli, by pomóc
Możliwość komentowania Pracownicy Grupy Hotelowej Orbis pobiegli, by pomóc została wyłączona, 04/11/2015, przez␣, w␣Uncategorized, Warszawa

Ponad 40 pracowników z Grupy Hotelowej Orbis wystartowało 24 października 2015 w 2.PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim oraz Krakowskiej Piątce z PZU. Ich udział sprawił, że marka Novotel przekazała aż 10 tysięcy złotych na potrzeby statutowe Fundacji Dzieci Niczyje.

Orbis wpiera najmłodszych
24 października odbył się 2. PZU Cracovia Półmaraton Królewski oraz bieg Krakowska Piątka z PZU, w którym uczestniczyło ponad 40 pracowników hoteli ibis i Novotel. To sportowe wydarzenie było znakomitą szansą sprawdzenia swojej kondycji, ale przede wszystkim możliwością wsparcia fundacji pomagającej dzieciom. W zależności od możliwości biegli oni na dystansie 5 lub 21 km i 97,5 m. Pokonanie takich odległości nie należało do najłatwiejszych zadań, jednak dzięki zaangażowaniu swoich pracowników, marka Novotel zebrała kwotę 10 000 zł na rzecz Fundacji Dzieci Niczyje.

Wielki bieg w szczytnym celu 
Już od samego rana, w hotelach Novotel w Krakowie wszyscy uczestnicy biegu mogli posilić się energetycznym śniadaniem opartym na świeżych i wartościowych produktach. O godzinie 10.00 miała miejsce wspólna rozgrzewka pracowników z Grupy Hotelowej Orbis w specjalnie przygotowanej strefie tuż przy Tauron Arenie Kraków. Sam dystans był niezwykle wymagający, jednak uczestnicy mogli liczyć na solidne wparcie.

– Pojawiły się transparenty i balony, a także specjalne koszulki z napisem „Biegam – Pomagam” – wszystko to przygotowane dla dobrego dopingu oraz co więcej w szczytnym celu – tłumaczy Sabina Bartyzel, Dyrektor Regionu Południowego hoteli Novotel i Mercure oraz Dyrektor Novotel Kraków City West, biorąca udział w tego typu wydarzeniach od lat. – Zanim dotarliśmy do mety zlokalizowanej w Tauron Arenie Kraków, przemierzyliśmy urokliwą trasę wśród zabytków i wąskich uliczek Krakowa. Wyjątkowa sceneria miasta, sportowe wyzwanie oraz cel wsparcia finansowego dzieci, to wystarczająca motywacja dla pracowników Grupy Hotelowej Orbis, aby wziąć udział w takim wydarzeniu. Warto podkreślić, że Grupa Hotelowa Orbis już 4 rok jest oficjalnym partnerem sportowych wydarzeń Zarządu Infrastruktury Sportowej – Cracovia Marathon i Cracovia Półmarathon.

Według „Planet 21″ i dla FDN 
Zdrowy tryb życia sam w sobie to również istotny aspekt dla grupy AccorHotels, partnera strategicznego Grupy Hotelowej Orbis. W ramach programu „Planet 21″, dbamy o 21 zagadnień będących podstawą zrównoważonego rozwoju. Z tego powodu najważniejszym celem biegu oprócz kondycji fizycznej jest dalsza pomoc podopiecznym Fundacji Dzieci Niczyje. Orbis razem z organizacją jest aktywnie zaangażowany w ochronę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. W ramach swoich działań był już partnerem konferencji „Ochrona dzieci i młodzieży przed wykorzystaniem w kontekście podróży i turystyki”, która odbyła się w maju bieżącego roku w hotelu Novotel Warszawa Centrum. Jako odpowiedzialny lider polskiego rynku hotelarskiego, Grupa Orbis prowadzi politykę ochrony dzieci przed wykorzystywaniem seksualnym w turystyce. Była również inicjatorem podpisania „Kodeksu Postępowania”, który jest ważnym krokiem w podnoszeniu świadomości społeczeństwa oraz branży turystycznej na temat przeciwdziałania temu problemowi.

Od blisko 3 lat prowadzimy program prewencji w tym zakresie, który wymaga nie tylko współpracy interdyscyplinarnej pomiędzy Fundacją Dzieci Niczyje, Policją i Orbisem, ale przede wszystkim regularnych szkoleń, edukacji i polityki informacyjnej – wyjaśnia Katarzyna Nowak, kierownik komunikacji korporacyjnej i CSR w Grupie Hotelowej Orbis. – Dopiero tak kompleksowe działania pozwalają na sumienną realizację założeń Kodeksu Postępowania.

Właśnie na ten cel, marka Novotel, będąca częścią Grupy Hotelowej Orbis, przekaże zebraną, dzięki uczestnictwu w 2. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim oraz biegu Krakowskiej Piątki z PZU, kwotę 10 000 zł.

 

Tagi:␣
novotelOrbis

Omnie Piotr Sutkowski