Pozytywne wyniki polskich firm budowlanych

Pozytywne wyniki polskich firm budowlanych
Możliwość komentowania Pozytywne wyniki polskich firm budowlanych została wyłączona, 20/07/2011, przez␣, w␣dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, pomorskie, raporty, regiony, śląskie, świętokrzyskie, warminsko-mazurskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie

W firmach budowlano-montażowych zatrudniających więcej niż 9 osób produkcja w naszym kraju była w czerwcu wyższa o 17% w porównaniu z tym samym okresem 2010 r. Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym wzrost sięgał 15,3%. Największy przyrost odnotowano w budownictwie infrastrukturalnym. Wyniósł 40,2%. W przypadku robót specjalistycznych, czyli na przykład prac wykończeniowych oraz przygotowania nowych inwestycji było to 22,8%. Natomiast w podmiotach wykonujących głównie roboty budowlane związane ze wznoszeniem budynków mieliśmy regres o 3,8%. Ta ostatnia cyfra martwi, gdyż oznacza utrzymującą się słabość inwestycji przedsiębiorstw.

Źródło: Home Broker Daily

 

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.