Powstaje pierwsza faza biurowca Gdański Business Center

Możliwość komentowania Powstaje pierwsza faza biurowca Gdański Business Center została wyłączona, 27/03/2013, przez␣, w␣deweloperzy, inwestycje, lokalne, mazowieckie, miasta, nieruchomości, Uncategorized, Warszawa
Gdański Business Center - HB Reavis

Gdański Business Center – HB Reavis

HB Reavis, międzynarodowy deweloper komercyjny, przeprowadził dziś ceremonię symbolicznego wmurowania kamienia węgielnego w fundamenty pierwszej fazy kompleksu biurowego Gdański Business Center, swojej drugiej inwestycji biurowej w Warszawie.

 

Gdański Business Center zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulic Andersa i Inflanckiej, w pierwszej fazie składa się z dwóch budynków (siedemnasto- i diewięciokondygnacyjnego) o łącznej powierzchni ponad 45 600m2. Powierzchnia typowego piętra zajmie prawie 2000m2, na parkingu zaś znajdą się miejsca dla ok. 430 aut. W budynku do dyspozycji najemców znajdą się restauracja, kawiarnia oraz bankomat.

To kolejna inwestycja HB Reavis w Warszawie, dewelopera, który charakteryzuje się zrównoważonym budownictwem i dbałością o najdrobniejsze szczegóły, od samych fundamentów, po wykończenie i przekazanie powierzchni biurowych do dyspozycji najemców.

– Myślę, że lokalizacja, przy metrze Dworzec Gdański i stacji PKP o tej samej nazwie, podkreśla atrakcyjność naszej inwestycji. To idealne miejsce dla firm, które chcą zlokalizować swoje biuro na obrzeżach ścisłego centrum biznesowego, zyskując dzięki temu atrakcyjne warunki najmu i zachowując prestiż miejsca. Budynek jest doskonale skomunikowany z centrum Warszawy, zarówno komunikacją publiczną, jak i prywatną, położony w pobliżu Centrum Handlowego Arkadia i Starego Miasta. – mówi Stanislav Frnka, Dyrektor Zarządzający HB Reavis Poland.

Inwestor zadbał o środowisko naturalne i podobnie jak w Konstruktorska Business Center, również ten kompleks będzie zasilany energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych. Gdański Business Center jest w fazie certyfikacji BREEAM, w systemie oceny jakości budynków, w którym ewaluacji poddane są kategorie takie jak: zarządzanie, zdrowie i samopoczucie, energia, transport, woda, materiały, odpady, zanieczyszczenia oraz innowacje.

Gdański Business Center budowany jest przez HB Reavis Construction Poland. Za projekt odpowiada pracowania E&L Architects. Oddanie pierwszej fazy obiektu planowane jest na wiosnę 2014 roku.

HB Reavis jest jednym z największych inwestorów w Europie Środkowo-Wschodniej. Na polskim rynku nieruchomości komercyjnych działa aktywnie od 4 lat realizując takie inwestycje jak Konstruktorska Business Center, Postępu 14 oraz we współpracy z PKP – projekt nowego Dworca Warszawa Zachodnia i kompleks biurowców West Station.

Omnie HB Reavis

Grupa HB Reavis jest międzynarodowym deweloperem nieruchomości komercyjnych z główną siedzibą w Luksemburgu, który działa w 5 krajach – na Słowacji, w Polsce, na Węgrzech, w Chorwacji i w Czechach. Od czasu utworzenia w 1993r., Grupa z sukcesem zrealizowała projekty w segmentach biurowym, handlowym i logistycznym o powierzchni łącznej ponad 600 000 m2. HB Reavis obecnie zatrudnia 380 profesjonalistów, rozwijając i zarządzając aktywami o łącznej wartości 1,4 miliarda euro oraz utrzymując silną pozycję finansową z kapitałem własnym przekraczającym 900 milionów euro. Spółka prowadzona jest w oparciu o zintegrowany model biznesu obejmujący działalność deweloperską, generalne wykonawstwo, oraz zarządzanie nieruchomościami. Więcej informacji na www.hbreavis.com.