Pośrednicy poznają tajniki współpracy z aplikacjami w chmurze
Dawniej pośrednicy w swojej pracy często korzystali z notesu i długopisu. Dziś już mało kto potrafi się obejść bez laptopa czy smartfona, ale mnogość elektronicznych narzędzi spowodowała nie tylko, że pracuje się szybciej i bardziej komfortowo. To także problem związany z synchronizacją danych i przerzucaniem dokumentów pomiędzy każdym z urządzeń. Na szczęście powszechność dostępu do Internetu, wzrost szybkości połączeń i rozwój dostępu mobilnego pozwalają na coraz szersze zastosowanie aplikacji w chmurze.
Każdy z nas miał zapewne styczność z rozwiązaniami w chmurze. Pierwszym z brzegu przykładem jest poczta elektroniczna, gdzie po zalogowaniu się na konto możemy przeglądać naszą korespondencję z dowolnego miejsca. Nowoczesne rozwiązania w chmurze pozwalają na znacznie więcej. O ich zaletach i możliwościach mogli się mogli się dowiedzieć uczestnicy XII Seminarium Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia w Obrocie Nieruchomościami, które odbyło się w ostatni weekend w Mrozwie koło Olsztyna.
Podczas dwóch dni seminarium Krzysztof Dzięgielewski i Michał Rozwałka z ASARI.pl opowiedzieli nie tylko o ewolucji narzędzi pracy pośrednika w obrocie nieruchomościami. Przedstawili także najpopularniejsze aplikacje w chmurze i pokazali jak wykorzystać je w codziennej pracy. Prezentacja obejmowała nie tylko demonstrację wspólnej edycji dokumentów przy pomocy narzędzi Google, ale także pokaz synchronizacji danych z wykorzystaniem internetowych dysków pozwalającym na udostępnianie plików, a nawet całych folderów dowolnemu urządzeniu podłączonemu do Internetu.
Technologię chmury wykorzystuje także oprogramowanie ASARI.pl. W ramach oprogramowania biurowego użytkownik z każdego urządzenia podłączonego do Internetu ma dostęp do bazy ofert, kontaktów, dokumentów i osobistych notatek. Może także koordynować swoje działania z innymi pracownikami poprzez wspólny kalendarza zadań i spotkań.
Aplikacje w chmurze to kolejny etap rozwoju narzędzi wykorzystywanych przez pośredników w obrocie nieruchomościami w codziennej pracy. Korzystanie z nich jest wygodne i ułatwia współdziałanie na wielu urządzeniach oraz współpracę w grupie. Ich słabością jest uzależnienie od połączenia z Internetem i przepustowości łącza, ale dynamiczny postęp w tej dziedzinie sprawi, że za jakiś czas nie będzie to przeszkodą.