Polska Wschodnia ma 140 km nowych dróg

Polska Wschodnia ma 140 km nowych dróg
Możliwość komentowania Polska Wschodnia ma 140 km nowych dróg została wyłączona, 15/10/2015, przez␣, w␣budownictwo, drogi, Headline, infrastruktura, inwestycje, lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie, warminsko-mazurskie

140 km nowych dróg powstało w Polsce Wschodniej. Dzięki Programowi Operacyjnemu Polska Wschodnia podniosła się jakość dróg oraz komunikacji miejskiej w stolicach województw.

W ramach programu powstało: 28 km sieci trolejbusowej w Lublinie oraz rozpoczęto realizację 11 km nowej sieci tramwajowej w Olsztynie, akupiono 423 sztuki taboru komunikacji miejskiej, w tym 338 autobusów (118 w Białymstoku, 40 w Kielcach, 100 w Lublinie, 80 w Rzeszowie), 70 trolejbusów w Lublinie, 15 tramwajów w Olsztynie, zainstalowano również 12 inteligentnych systemów transportowych.

Inwestycje w zakresie infrastruktury drogowej to 140 km dróg krajowych i wojewódzkich oraz wybudowano dwa mosty na Wiśle, jeden w Połańcu, a drugi w Kamieniu.

Na kolejne lata przeznaczono ponad 1 mld euro w ramach PO RPW na nowoczesną infrastrukturę transportową. Ponad 916 mln euro to dotacja unijna.

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.