Pół miliarda na lubelskie inwestycje

Pół miliarda na lubelskie inwestycje
Możliwość komentowania Pół miliarda na lubelskie inwestycje została wyłączona, 18/10/2012, przez␣, w␣infrastruktura, inwestycje, lokalne, lubelskie, Lublin, miasta, nieruchomości, regiony

Lublin sporządził plan budżetowy na przyszły rok. Wynika z niego, że większość wydatków pójdzie na inwestycje. Jak poinformowała rzeczniczka prezydenta Beata Krzyżanowska: – Będzie to budżet proinwestycyjny, nastawiony na maksymalne wykorzystanie funduszy europejskich. Lata 2012-2015 to okres, w którym następuje kulminacja wydatków na projekty współfinansowane ze środków europejskich. Priorytetem będzie zabezpieczenie pieniędzy na pokrycie wkładów własnych.

Pieniądze zostaną przeznaczone głównie na inwestycje infrastrukturalne: modernizację systemu transportu miejskiego, wymianę taboru autobusowego i trolejbusowego, budowę dróg, stadionu miejskiego oraz na renowację zabytków.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Photo by Szater (CC-BY)

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.