Pogorszenie koniunktury na chińskim rynku

Pogorszenie koniunktury na chińskim rynku
Możliwość komentowania Pogorszenie koniunktury na chińskim rynku została wyłączona, 28/10/2014, przez␣, w␣Azja, Headline, mieszkaniowe, nieruchomości, świat

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku sprzedaż chińskich mieszkań spadła o 9,2 proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2013 r. Ceny w lipcu wzrosły co prawda o 4,75 proc. w stosunku do roku wcześniej, ale spadły o 0,8 proc. w porównaniu z czerwcem tego roku.

Jak informuje „Wprost”, spadek cen może skomplikować sytuację na tamtejszym rynku. Jak ocenia dr Krystyna Palonka z Centrum Studiów Polska-Azja: – W wielkich miastach nie będzie problemu, natomiast w dużych miastach ceny muszą spaść, żeby zachęcić ludzi do kupowania i przesiedlenia się.

Rząd chiński chce zachęcić ludzi do przenoszenia się ze wsi do miast. Oznacza to, że w ciągu kilku najbliższych lat wzrośnie popyt na mieszkania w miastach.

Zapoznaj się z cenami mieszkań i domów w Polsce

Źródło: www.wprost.pl

Photo by ahenobarbus (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.