Początek wzrostów cen w USA?

Początek wzrostów cen w USA?
Możliwość komentowania Początek wzrostów cen w USA? została wyłączona, 30/08/2012, przez␣, w␣Ameryka, nieruchomości, świat

Pierwszy raz od września 2010 r. indeks S&P/Case Shiller, traktowany jako najbardziej wiarygodny miernik cen domów w USA, wykazał zwyżkę w skali roku. W czerwcu wyniosła 0,5%. Wzrost cen nastąpił w 14 z 20 uwzględnianych we wskaźniku miastach. Najmocniejszy ruch w górę miał miejsce w Phoenix i wyniósł 14%. Najgorsza sytuacja była w Atlancie, gdzie ceny zniżkowały o 12%. Wartość tego miernika cen mieszkań opiera się głównie na tym, że bazuje na ocenach zmian wartości tej samej grupy mieszkań, oraz na uśrednianiu danych, przez co wykazują mniejsze wahania z miesiąca na miesiąc. Zwyżce cen mieszkań w USA sprzyja mniejsza liczba przejęć domów od niesolidnych dłużników. W lipcu było ich 58 tys. wobec 69 tys. rok wcześniej. Z lipcowych danych o sprzedaży mieszkań na rynku wtórnym wynika jednocześnie, że udział przejętych od dłużników domów w sprzedaży sięgał w lipcu 24% wobec 29% rok wcześniej.

Źródło: Home Broker Daily

Tagi:␣
front

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.