Po Nowym roku 4 zmiany w Programie MdM

Po Nowym roku 4 zmiany w Programie MdM
Możliwość komentowania Po Nowym roku 4 zmiany w Programie MdM została wyłączona, 31/12/2014, przez␣, w␣ceny, Headline, MdM, mieszkania, porady, prawo

Zmiany zostały opracowane przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Dzięki nim, więcej osób zyska szansę na zakup własnego „M”.

Po pierwsze zmieni się wysokość dopłat dla rodzin posiadających dwójkę lub więcej dzieci, odpowiednio do 20 i 25 proc. Drugą zmianą jest możliwość dofinansowana mieszkań powstałych w wyniku przebudowy czy adaptacji, a nie jak dotychczas, tylko nieruchomości kupionych na rynku pierwotnym lub domów wybudowanych metodą gospodarczą. Nowelizacja zakłada również, że do kredytu beneficjenta programu, będą mogły przystępować dowolne osoby. To ułatwi młodym zaciągnięcie kredytu, w przypadku braku wymaganej zdolności kredytowej. Ostatnią zmianą stanowi zapis umożliwiający korzystanie z programu członkom spółdzielni mieszkaniowych.

Źródło: www.urbanity.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.