Plac kwiatowy w Katowicach już otwarty

Plac kwiatowy w Katowicach już otwarty
Możliwość komentowania Plac kwiatowy w Katowicach już otwarty została wyłączona, 02/04/2015, przez␣, w␣budownictwo, infrastruktura, inwestycje, Katowice, publiczne

Wczoraj udostępniono przechodniom jedną z części przebudowywanego od kilku lat katowickiego rynku, tzw. plac kwiatowy. Pozostałe prace mają zakończyć się do końca tego roku.

Przebudowę rynku rozpoczęto w 2012 roku. W pierwszym etapie prac zmodernizowano infrastrukturę tramwajową, w ramach drugiego zbudowano już pierwszy z trzech placów przyszłego rynku. To tzw. plac kwiatowy, który został nieco podniesiony względem pozostałej części przebudowywanej przestrzeni. Wraz z nim do użytku oddano wyremontowane pobliski ulice Młyńską i Pocztową.

Przestrzeń placu kwiatowego wypełniają ławki ze stali nierdzewnej i drewna, a także drzewa (20 egzotycznych surmii). Część drzew posadzono w klombach z betonu architektonicznego, które sezonowo mają być obsadzane kwiatami.

Nadal trwają prace w centralnej i północnej części objętego projektem terenu. W okolicy Superjednostki powstaje nowa ulica Śródmiejska, a bliżej centrum – strefa rekreacyjna ze sztucznym korytem Rawy. Według informacji magistratu koszt dwóch etapów przebudowy strefy Rondo-Rynek, zgodnie z zawartymi umowami, to ok. 168,5 mln zł brutto.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.