Pesymistycznie na europejskich rynkach nieruchomości

Pesymistycznie na europejskich rynkach nieruchomości
Możliwość komentowania Pesymistycznie na europejskich rynkach nieruchomości została wyłączona, 10/09/2012, przez␣, w␣Europa, raporty, świat

W sierpniu niemieckie budownictwo nadal odczuwało spowolnienie koniunktury. Było ono jednak najsłabsze od 4 miesięcy. Wskaźnik PMI dla tej części niemieckiej gospodarki podniósł się z lipcowych 44,6 pkt do 47,8 pkt. Osłabienie niekorzystnych tendencji widoczne było we wszystkich segmentach rynku budowlanego. Najsłabiej prezentowało się budownictwo komercyjne. Niepokojący wydźwięk miało dalsze ograniczanie nowych zamówień, które szły w dół w tempie szybszym niż w poprzednich miesiącach. Przewidywania przedsiębiorców budowlanych na kolejnych 12 miesięcy były najbardziej pesymistyczne od grudnia 2011 r. Z wyliczeń Halifax wynika, że w sierpniu ceny mieszkań w Wielkiej Brytanii poszły w dół o 0,4% w ujęciu miesięcznym. W porównaniu z tym samym miesiącem 2011 r. były niższe o 1,1%. W II kwartale, pierwszy raz od końca 2009 r., europejskie fundusze nieruchomości przyniosły negatywną stopę zwrotu. Wyniosła 1,1% w ujęciu kwartalnym, w skali roku było to 0,1%.

Źródło: Home Broker Daily

Tagi:␣
front

Omnie Norbert Bąbalicki

Z rynkiem nieruchomości związany od początku 2010 roku. Pracował jako pośrednik w obrocie nieruchomościami, więc zna zarówno specyfikę pracy agenta nieruchomości jak i potrzeby i oczekiwania klientów. Od 2011 związany z Szybko.pl. Kompetentny, skrupulatny i bardzo dociekliwy. Prywatnie zapalony cyklista.