Pekin chłodzi rynek nieruchomości

Pekin chłodzi rynek nieruchomości
Możliwość komentowania Pekin chłodzi rynek nieruchomości została wyłączona, 17/04/2011, przez␣, w␣świat

Agencja Moody’s Investors Service obniżyła rating chińskiej branży nieruchomości. Poprzednio oceniano go jako stabilny, jednak na skutek rosnących stóp procentowych oraz ograniczeń w udzielaniu kredytów przewiduje się, iż nastąpi znaczne spowolnienie popytu na rynku.

Mówi się, że polityka Pekinu, której celem jest zahamowanie rosnącej inflacji oraz zwalczenie możliwej bańki spekulacyjnej na rynku nieruchomości, może być zagrożeniem dla deweloperów. Wprowadzone restrykcje, jak np. zakaz kupna kolejnego domu, mogą spowodować spadek dochodów na rynku nieruchomości. Mimo iż deweloperów czeka widmo mniejszych zarobków, według agencji Moody’s, szanse na spadek cen nieruchomości są bardzo małe.

Spekuluje się, że sytuacja będzie się utrzymywała przez następne 12–18 miesięcy. Mimo tego rząd chiński dąży do utrzymania stabilizacji społecznej i uspokojenia nastrojów. Na ten rok planuje się budowę 10 milionów mieszkań, których ceny byłyby przystępne dla osób o niskich dochodach.

Źródło AFP

Tagi:␣
front

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.