Nie powstanie Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Warszawie

Nie powstanie Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Warszawie
Możliwość komentowania Nie powstanie Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Warszawie została wyłączona, 22/12/2014, przez␣, w␣architektura i design, Headline, inwestycje, pomnik, Praga, publiczne, Warszawa

W piwnicach budynku dawnego NKWD na warszawskiej Pradze miało powstać muzeum Żołnierzy Wyklętych, jednak nie powstanie. Fundacja Strzelecka 8 odpowiedzialna za projekt zwróciła unijne dotacje przeznaczone na muzeum.

W marcu 2013 roku szesnaście pomieszczeń przy ul. Strzeleckiej zostało wpisanych przez mazowieckiego konserwatora na listę zabytków.

Jednak odpowiedzialny za projekt Andrzej Amanowicz z Fundacji Strzelecka 8 stwierdził, że kwota 300 tys. zł, którą dostał z funduszy unijnych, nie wystarczy. Stwierdził, że na gruntowny remont całej kamienicy potrzeba 10 mln zł. Muzeum Żołnierzy Wyklętych miało tam powstać w tym roku.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.