Osiemnaście miast z handlowym potencjałem

Osiemnaście miast z handlowym potencjałem
Możliwość komentowania Osiemnaście miast z handlowym potencjałem została wyłączona, 16/01/2013, przez␣, w␣inwestycje, mazowieckie, nieruchomości, regiony, Uncategorized

Najbardziej interesujące dla deweloperów centrów handlowych miasta w Polsce to Giżycko, Augustów, Kutno, Zgierz, Łuków, Wieluń, Cieszyn, Nowy Targ i Sanok. Agencja Colliers International wyselekcjonowała je, bo konkurencja jest w nich niska (nie ma i nie są planowane żadne obiekty handlowe), zasięg oddziaływania spory, a dochody mieszkańców – relatywnie wysokie. W drugiej kolejności są Świnoujście, Kołobrzeg i Nysa. W czym są gorsze od poprzedniej listy? Już zostały dostrzeżone przez deweloperów, który planują tu otwieranie pierwszych centrów i parków handlowych. Potencjał mają także Puławy i Racibórz, mimo że w tym pierwszym już działają dwa takie obiekty, a w drugim jeden. Zdaniem analityków Colliersa, w tych dwóch miastach jest jeszcze miejsce na kolejne obiekty. Do atrakcyjnych miejsc dla lokowania nowych centrów handlowych analitycy Colliersa uznali także podwarszawskie Sochaczew, Pruszków, Otwock i Grodzisk Mazowiecki. Do tej pory ich potencjał wysysała Warszawa. Colliers doszedł jednak do wniosku, że nadszedł czas, by miały własne centra handlowe. Portfele ich mieszkańców są zasilane przez pracę w stolicy, a siła nabywcza w tych miastach przewyższa o 20 proc. średnią krajową.

Źródło:

https://www.pb.pl/

 

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Norbert Bąbalicki

Z rynkiem nieruchomości związany od początku 2010 roku. Pracował jako pośrednik w obrocie nieruchomościami, więc zna zarówno specyfikę pracy agenta nieruchomości jak i potrzeby i oczekiwania klientów. Od 2011 związany z Szybko.pl. Kompetentny, skrupulatny i bardzo dociekliwy. Prywatnie zapalony cyklista.