Opole wycofuje sie z budowy bloku socjalnego

Opole wycofuje sie z budowy bloku socjalnego
Możliwość komentowania Opole wycofuje sie z budowy bloku socjalnego została wyłączona, 26/02/2014, przez␣, w␣Headline, inwestycje, miasta, opolskie, regiony

Po spotkaniu z mieszkańcami miasta prezydent Opola zrezygnował z budowy bloku socjalnego w Kolonii Gosławickiej. Inwestycja miała powstać do końca roku, Opole zapłaciło juz za projekt budynku, dostało również dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Prezydent Ryszard Zembaczyński zrezygnował z budowy po spotkaniu z mieszkańcami ulicy Wilsona, przy której miał powstać blok. Według nich obecność bloku socjalnego wpłynęłaby na spadek wartości sąsiadujących budynków, oprócz tego, przekonywali, że teren pod inwestycję ma aktualnie przeznaczenie rekreacyjne.

Na liście osób czekających na mieszkanie socjalne w Opolu znajduje się 90 rodzin. Budynek mieszkalny w nowej lokalizacji powstanie najwcześniej w przyszłym roku.

Sprawdź aktualne ceny mieszkań w Opolu

Źródło: www.nto.pl

Photo by Unique Hotels (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.