W 2013 r. mniej transakcji mieszkaniowych

W 2013 r. mniej transakcji mieszkaniowych
Możliwość komentowania W 2013 r. mniej transakcji mieszkaniowych została wyłączona, 11/07/2013, przez␣, w␣Headline, miasta, mieszkaniowe, nieruchomości

blokiPrzez pierwsze sześć miesięcy tego roku popyt na mieszkania utrzymywał się na podobnym poziomie co w 2012 r. Z tą różnicą, że liczba transakcji była znacząco mniejsza.

Sytuację tak tłumaczą przedstawiciele warszawskiej firmy deweloperskiej Neocity: –  Jest wiele powodów: wysoka nadpodaż na rynku, ciągłe trudności z uzyskaniem przez klientów kredytów hipotecznych. Największym zainteresowaniem cieszą się w dalszym ciągu mieszkania z segmentu popularnego – dwu – i trzypokojowe o powierzchni ok. 45 – 60 mkw.

Deweloper podkreśla, że bardzo wydłużył się czas na podjęcie decyzji. Klienci wolą szczegółowo przyjrzeć się dostępnym na rynku ofertom. Czasami wracają dopiero po kilku miesiącach.

Część deweloperów obawia się, że potencjalni klienci będą zwlekać z zakupem z powodu Mieszkania dla młodych – nowego programu rządowego, który najprawdopodobniej wejdzie w życie w przyszłym roku.

Źródło: www.bankier.pl

Photo by Artur Andrzej (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.