Obligacje dewelopera pewne jak w banku. Inwestorzy zarobili 10% w skali roku.

Obligacje dewelopera pewne jak w banku. Inwestorzy zarobili 10% w skali roku.
Możliwość komentowania Obligacje dewelopera pewne jak w banku. Inwestorzy zarobili 10% w skali roku. została wyłączona, 23/07/2013, przez␣, w␣deweloperzy, inwestycje, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości

 

22 lipca Archicom spłacił w całości 3-letnie obligacje w wysokości ponad 20 mln zł. Kilka dni wcześniej wypłacił swoim inwestorom należne odsetki, będące wynagrodzeniem za pożyczone pieniądze. Kapitał był przeznaczony na realizację kolejnych etapów trzech osiedli społecznych.

Informacja ta wskazuje, że rynek deweloperski może być dobrym i pewnym źródłem finansowania, o ile tylko inwestorzy zdecydują się na wiarygodnego partnera biznesowego. Archicom na wiele miesięcy przed terminem wykupu obligacji zaproponował obligatariuszom wcześniejszy wykup. Papier okazał się jednak na tyle atrakcyjny, a deweloper wiarygodny, że posiadacze obligacji nie chcieli wychodzić z tej inwestycji.

Możliwość zgromadzenia przez Grupę Archicom środków wynika z ponadprzeciętnej rynkowo sprzedaży – osiąganej zarówno dzięki wartości architektonicznej, jak i pewności inwestycyjnej oferowanych nieruchomości.

Stabilność finansowa, rosnący udział w rynku

Obligacje Grupy Archicom są zabezpieczone gruntami, które z uwagi na powodzenie sprzedażowe będą dedykowane realizacji nowych inwestycji. – W tej chwili nie staramy się o nowe obligacje, a wszystkie nasze projekty biurowe i mieszkaniowe będące w trakcie realizacji mają zagwarantowane wewnętrzne lub zewnętrzne źródła finansowania – mówi Paweł Ruszczak, dyrektor finansowy Grupy Archicom. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż pomimo, że Grupa zabezpieczyła w bankach finansowanie znacznej części swoich projektów mieszkaniowych, to na początku 2013 roku wykorzystanie kredytów było zerowe z uwagi na wystarczającą ilość środków własnych i wpłat klientów gwarantujących realizację naszych inwestycji.

Grupa Archicom to obecnie lider wrocławskiego rynku mieszkaniowego. W 2012 roku firma sprzedała ponad 400 mieszkań, a w pierwszej połowie tego roku niespełna 250, zwiększając swój udział w rynku do ponad 10%. Sukces zapewniają firmie duże osiedla zorientowane społecznie o ponadstandardowym wyposażeniu w bardzo atrakcyjnych cenach, nie odbiegających od typowych cen rynkowych.

Ulubione osiedla to te zorientowane społecznie

Dwa najlepiej sprzedające się osiedla mieszkaniowe we Wrocławiu są właśnie dziełem Archicomu. Olimpia Port, największe zaplanowane w Polsce osiedle mieszkaniowe na ponad 2.500 mieszkań, już w pierwszych trzech latach sprzedaży znalazło blisko 500 chętnych. O sukcesie zdecydowała wyjątkowa lokalizacja – nad Odrą, wśród ponad 20 ha terenów zielonych i starodrzewia, kompleksowe podejście do organizacji osiedla, które jest znakiem firmowym Archicomu. W ramach inwestycji realizowane będą usługowe funkcje towarzyszące, drogi, ścieżki rowerowe, fitness i kluby osiedlowe, wszystko w ramach standardowej ceny za metr kwadratowy mieszkania.

Omnie Anna Prorok

Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.