Obama apeluje o wzrost limitu zadłużenia

Możliwość komentowania Obama apeluje o wzrost limitu zadłużenia została wyłączona, 26/07/2011, przez␣, w␣Ameryka, kredyty, mieszkaniowe, świat

Prezydent USA Barack Obama zwrócił się do narodu z prośbą o zwiększenie limitu zadłużenia. Poprosił Amerykanów o wywieranie nacisku na swoich reprezentantów w Parlamencie. Stany Zjednoczone potrzebują ponadpartyjnego porozumienia.

Apel prezydenta był skierowany przeciwko Republikanom, którzy blikują możliwość osiągnięcia kompromisu w sprawie poziomu zadłużenia. Politycy zgadzają się na cięcia rządowe i protestują przeciwko wzrostowi podatków.

Obama był już bliski porozumienia z przewodniczącym Izby Reprezentantów co do planu redukcji deficytu, który uwzględniał podniesienie podatków. Jednak dzień przez jego wystąpieniem Biały Dom przyjął projekt, gdzie nie ma klauzuli na temat podwyżek.

Zadłużenie Stanów Zjednoczonych wynosi 14,3 biliona dolarów. 2 sierpnia kończą się rezerwy na spłatę bieżących rachunków. Wtedy państwo może osiągnąć niewypłacalność.

Źródło: wyborcza.biz, Photo by Elizabeth Cromwell (Wikimedia Commons)

 

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Justyna Kostrzewska

Specjalista ds. PR i marketingu w firmie Szybko.pl Sp. z o.o. od czerwca 2009 r. do lipca 2012 r. Jeden z redaktorów serwisu abcNieruchomości.pl. Absolwentka filologii rosyjskiej i etnologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowego Studium Public Relations.