Nowy najemca wynajął 5,3 tys. m2 w MLP Poznań West 

Nowy najemca wynajął 5,3 tys. m2 w MLP Poznań West 
Możliwość komentowania Nowy najemca wynajął 5,3 tys. m2 w MLP Poznań West  została wyłączona, 07/06/2022, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

SimpliCity Printing House dołączy do grona najemców MLP Poznań West. Wielkoformatowa drukarnia będziekorzystała z ok. 5,3 tys. m2 nowoczesnej powierzchni, która zgodnie z planem zostanie przekazana w IV kwartale br. W zawartej transakcji najemcę wspierała agencja CBRE. 

Firma SimpliCity Printing House wynajęła w MLP Poznań West łącznie około 5300 m2 nowoczesnej powierzchni. Z tego na cele produkcyjne i magazynowe przeznaczone będzie ponad 4700 m2 wraz z aneksem socjalnym na terenie magazynu.  Część biurowa zajmie blisko 600 m2. Obiekt jest w trakcie budowy i zgodnie z planem zostanie przekazany najemcy w IV kwartale br. W zawarciu transakcji najemcę wspierała agencja CBRE.

SimpliCity Printing House to kreatywny dom produkcyjny. W ramach działalności realizowane są wielkoformatowe wydruki przy wykorzystaniu nowoczesnego parku maszynowego.

Obiekt przeznaczony dla najemcy będzie miał 11,5 metra wysokości. Ze względu na specyfikę działalności zastosowane zostaną dodatkowe przewietrzenia hali poprzez klapy dymowe. Energia elektryczna będzie dostarczana z paneli fotowoltaicznych zamieszczonych na dachu magazynu. Jednocześnie powierzchnie biurowe będą charakteryzować się bardzo nowoczesnym designem oraz będą dobrze doświetlone dzięki dużym przeszkleniom.  

Celem zerowy ślad węglowy

 „Nasze centrum logistyczne MLP Poznań West cieszy się bardzo dużą popularnością. Systematycznie dołączają do nas kolejni najemcy z różnych branż. W każdym przypadku staramy się dopasować obiekty do ich indywidualnych wymagań. Jednocześnie w ramach całej inwestycji stosujemy szereg nowoczesnych rozwiązań mających pozytywny wpływ na środowisko. To wszystko zgodnie z naszym strategicznym celem osiągnięcia poziomu zerowego śladu węglowego – powiedział Tomasz Pietrzak, Leasing Director Poland w MLP Group S.A.

Zgodnie ze strategią dewelopera w rozbudowywanym parku logistycznym MLP Poznań West stosowane są nowoczesne eko-rozwiązania. Na dachach budynków została umieszczona instalacja fotowoltaiczna, której łączna moc wyniesie 482 kWp. Instalacja w ciągu roku wyprodukuje ok. 500 MWh energii elektrycznej. Jednocześnie zarządzanie obiektem i monitoring systemów obiektowych odbywa się w oparciu o eksploatacyjny model informacyjny (ang. – Asset Information Model). Technologia wykorzystywana jest do usprawnienia procesów eksploatacyjnych poprzez integrację z systemami automatyki budynkowej BMS (ang. – Building Management System). Jej zastosowanie jest szczególnie istotne w obiektach, w których proces produkcji czy eksploatacji odbywa się nieprzerwalnie (np. w obiektach magazynowych z kontrolowaną temperaturą, czy obiektach produkcyjnych). Budynek jest w obecnie trakcie uzyskiwania certyfikatu BREEAM.  

„Cieszymy się, że mogliśmy wspierać Simplicity Printing House w wyborze najbardziej dogodnego rozwiązania dla nowej lokalizacji siedziby spółki. Wybór MLP Poznań West w Dąbrówce, to jednak nie tylko odpowiadająca Klientowi lokalizacja, to również oferowane przez MLP zaawansowane i zgodne z oczekiwaniami Klienta warunki techniczne. Ważnym aspektem był wymóg, by obiekt spełniał standardy zrównoważonego rozwoju oraz zapewniał wysokiej jakości przestrzeń dla pracowników. Udało nam się znaleźć te cechy w MLP Poznań West, co zaowocowało podpisaną umową najmu przez naszego Klienta” powiedziała Karolina Galas, szefowa poznańskiego biura CBRE.

Lokalizacja blisko aglomeracji

Park MLP Poznań West jest najszybciej rozbudowywanym centrum należącym do MLP Group i docelowo dostarczy ok. 150 tys. m2 najnowocześniejszej przestrzeni magazynowo-biurowej.  Centrum logistyczne jest zlokalizowane po zachodniej stronie Poznania w pobliżu drogi ekspresowej S11, zaledwie 7 km od węzła z autostradą A2. Doskonała lokalizacja jest atrakcyjna dla różnych aktywności biznesowych. 

Za realizację obiektów magazynowych w ramach projektu MLP Poznań West odpowiedzialna jest spółka W.P.I.P., która jest ekspertem w budowaniu i wyposażaniu obiektów przemysłowych zaawansowanych technologicznie, a także zrównoważonych, w których stosowane są rozwiązania spełniające wysokie standardy środowiskowe. MLP Group współpracuje z W.P.I.P. od samego początku budowy MLP Poznań West.

Omnie Katarzyna Maciak