Nowa Dąbrowa – nowa, samowystarczalna inwestycja w Gdyni

Nowa Dąbrowa – nowa, samowystarczalna inwestycja w Gdyni
Możliwość komentowania Nowa Dąbrowa – nowa, samowystarczalna inwestycja w Gdyni została wyłączona, 07/07/2022, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Deweloper ALLCON rozpoczyna sprzedaż kolejnej inwestycji w Gdyni. W otoczeniu lasów dzielnicy Dąbrowa powstanie osiedle, które połączy przyjazną atmosferę jednej
z najbardziej zielonych dzielnic Gdyni z nowoczesną, tętniącą życiem przestrzenią. Mieszkańcy Nowej Dąbrowy będą mogli cieszyć się codziennym kontaktem z naturą, ale też korzystać z bogatej osiedlowej infrastruktury, w tym restauracji, kawiarni i sklepów – bez konieczności dojeżdżania do centrum. 

Leśna lokalizacja w metropolii

Nowa Dąbrowa otworzy nowy rozdział w historii zachodniej części Gdyni. Miłośnikom tej rodzinnej i przyjaznej okolicy zaoferuje nie tylko ciszę i spokój, ale też wyjątkowo rozwiniętą infrastrukturę usługową. Osiedle powstanie w otoczeniu lasu, na łagodnie pochylonym zboczu, które zapewnia idealne nasłonecznienie. W niedalekim sąsiedztwie Nowej Dąbrowy znajduje się m.in. wieża widokowa, stadnina koni oraz liczne trasy rowerowe i piesze biegnące przez Trójmiejski Park Krajobrazowy. Lokalizacja umożliwi świetną komunikację z resztą metropolii. Niedaleko krzyżują się najważniejsze trasy całej aglomeracji – Obwodnica oraz nowo powstające: Trasa Kaszubska i Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Po zakończeniu prac remontowych będzie to prawdopodobnie jeden z najlepszych układów drogowych w Trójmieście. W bezpośredniej bliskości osiedla pozostają także przystanki autobusowe. 

Miasto idealne pośród zieleni

Inspiracją dla twórców Nowej Dąbrowy była idea „miasta idealnego”, czyli ośrodka miejskiego, który jest świetnie zaplanowany i funkcjonalny, a równocześnie bardzo estetyczny. Co równie istotne – osiedle będzie samowystarczalne. Na terenie inwestycji powstanie rozległy plac z lokalami usługowymi oraz ogródkami. Osiedlowe życie z pewnością urozmaici też tętniąca życiem ulica handlowa. Wśród bogatego wachlarza usług zaplanowano miejsca przeznaczone na zakupy, rozrywkę, aktywność fizyczną oraz odpoczynek. Nie zabraknie też lokali zaprojektowanych z myślą o przedszkolu i przychodni.

Kupno mieszkania to jedna z najważniejszych życiowych decyzji. Architekci oraz urbaniści pracujący przy projekcie Nowej Dąbrowej wzięli pod uwagę wszystkie kluczowe aspekty komfortowego życia – mówi Anna Maj, kierownik działu marketingu ALLCON. – Na terenie osiedla mieszkańcy będą mogli zaspokoić codzienne potrzeby, a także zorganizować spotkanie z sąsiadami i przyjaciółmi lub odpocząć w ciszy na świeżym powietrzu. Naszym celem jest stworzenie przestrzeni, która będzie odpowiednia zarówno dla wypoczynku, jak i rozrywki. A to wszystko w miejscu z dogodnym dojazdem, które zapewnia swobodę podróżowania oraz szybkie połączenie z całym Trójmiastem – zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską.

Znaczącym atutem Nowej Dąbrowy jest leśne otoczenie, które przenika także do jej wnętrz. Na terenie osiedla przewidziano m.in. zielone oazy spokoju, kreatywne place zabaw oraz malowniczą przestrzeń spacerową, która spodoba się również amatorom porannego joggingu. Do wykończenia wnętrz i części wspólnych użyte zostaną naturalne i trwałe materiały, w tym drewno i kamień. ALLCON jak zwykle wykorzystał także szereg rozwiązań ekologicznych i energooszczędnych, jak ogrody deszczowe czy nowoczesne oświetlenie LED. Z myślą o rowerzystach przy osiedlu powstaną stojaki na jednoślady. W halach garażowych przewidziano natomiast możliwość realizacji gniazda do ładowania samochodów elektrycznych. 

Sprzedaż rusza w czerwcu

Nową Dąbrowę finalnie stworzy pięć budynków mieszkalno-usługowych o metrażu od 27 do 95 mkw. W ramach pierwszego zadania powstanie jeden pięciopiętrowy budynek z 60 mieszkaniami i 7 lokalami usługowymi. Wszystkie mieszkania będą posiadały przestronne tarasy lub ogródki. Autorem projektu osiedla jest biuro B1 Architekci.

Omnie Katarzyna Maciak