Nietypowe korzystanie z usług agencji nieruchomości

Nietypowe korzystanie z usług agencji nieruchomości
Możliwość komentowania Nietypowe korzystanie z usług agencji nieruchomości została wyłączona, 13/06/2011, przez␣, w␣bez kategorii, mieszkaniowe, porady

Kolejny fragment książki „Jak korzystnie kupić lub sprzedać mieszkanie” autorstwa Jacka Chołoniewskiego. Książkę tę można kupić na www.JakKupicMieszkanie.net . Użytkownicy portalu abcNieruchomości do każdej zamówionej książki otrzymają oryginalny prezent – płaską lupę o formacie karty kredytowej w estetycznym pokrowcu. Aby otrzymać ten prezent należy podać przy zakupie kod promocji: ABC.

Niektóre agencje mają w swojej ofercie usługę polegającą na pomocy przy zawieraniu transakcji kupna mieszkania, które wcześniej sam znalazłeś. Cena takiej usługi jest bardzo zróżnicowana (od kilkuset do około dwóch tysięcy złotych) i nie zależy zazwyczaj od wartości mieszkania. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z takiej możliwości, zapytaj kilka agencji nie tylko o cenę takiej usługi, ale także o to co ta cena obejmuje i jaka jest odpowiedzialność agencji w przypadku, gdyby jednak wystąpiły jakieś przykre dla ciebie „niespodzianki”.

Płacenie agencji wynagrodzenia tylko wtedy gdy kupisz mieszkanie to obecnie standard. Jednak są agencje, które działają inaczej: pobierają wynagrodzenie od każdej wykonanej na twoją rzecz czynności. Na przykład od każdego pokazanego ci mieszkania. Rozwiązanie to może być korzystne (zapłacisz mniej) jednak wiąże się też z pewnym niebezpieczeństwem: agencja może namawiać cię na wykonanie niepotrzebnych, a płatnych czynności. Na przykład będzie ci chciała pokazywać wiele mieszkań, tylko dlatego, że płacisz jej od „pokazanego mieszkania”.

Tagi:␣
adEstymatorfront

Omnie Jacek Chołoniewski

Niezależny analityk i dziennikarz ekonomiczny. Były pracownik naukowy PAN i UW, doktor nauk fizycznych. Dyrektor generalny wydawnictwa Estymator.