Najdroższe do wynajęcia w Warszawie
Analiza rynku nieruchomości to nie tylko średnie ceny, oprocentowanie kredytów czy też spadki lub wzrosty cen. Nierzadko trafiają się prawdziwe smaczki. Na przykład najdroższa oferta wynajmu mieszkania, oczywiście jeśli słowo mieszkanie oddaje w tym wypadku obraz sytuacji, za 60 000 złotych miesięcznie.
Przedstawiona poniżej oferta została doskonale opisana, uzupełniona zdjęciami, które pomagają w przedstawieniu charakteru nieruchomości. Przy okazji trzeba zaznaczyć, że nie jest to jedyna tego typu propozycja.
LUKSUSOWY PENTHOUSE nr 1 na VI piętrze
61896 zł miesięcznie, 4 pokoje, 1 łazienka, metraż nieruchomości: 320 m²
– powierzchnia 271 m2 plus 49 metrowy taras zaadoptowany na cele mieszkalne.
– taras z ogrodem 286 m2
– służbówka na parterze 42,32 m2
– samodzielny garaż na 5 miejsc postojowych(111,50 m2) na poziomie -3
– 3 miejsca postojowe w garażu na poz.-3 (nr 7,8,9)
Apartament z widokami na cztery strony świata z tarasem, który zawiera:
– salon z jadalnią
– salon telewizyjny
– kuchnię
– sypialnię z łazienką i garderobą
– sypialnię z salonem kąpielowym i garderobą
– toaletę gościnną
– ogród zimowy
Wysokość pomieszczeń 4,80. Apartament został wykończony w bardzo wysokim standardzie. Do wnętrza wjeżdża bezpośrednio winda, dostęp za pomocą kodowanego chipa. Ściany zdobione są panelingami i sztukaterią gipsową. Podłogi wykonane zostały z marmuru i drewna egzotycznego wenge. W salonie znajduje się otwarty kominek z czarnego, ręcznie rzeźbionego marmuru. W sufit wbudowany został automatycznie wysuwany ekran, który w zestawie z projektorem daje nam efekt prawdziwego kina. Meble, zabudowa winiarni i barku zostały zaprojektowane i wykonane na specjalne zamówienie z hebanu i czarnego granitu. Kuchnia w pełni wyposażona ze sprzętem AGD Siemens. Ściana za głównym ciągiem kuchennym wykonana została z marmuru, blaty kuchenne z czarnego granitu. Sypialnia przy ogrodzie zimowym posiada marmurowy kominek. Przy drugiej sypialni znajduje się salon kąpielowy z okrągłym jacuzzi o średnicy 220 cm, sauną suchą, sauną mokrą z aroma i koloroterapią. W łazienkach ściany i podłogi wyłożone zostały kamieniem naturalnym, armatura – Citterio i Hansgroche. W przeszklonym ogrodzie zimowym znajduje się kominek z szarego piaskowca. Z tarasu i zielonego ogrodu roztacza się widok na cały Dolny Mokotów. Apartament został wyposażony w ogrzewanie podłogowe, system klimatyzacji automatycznej z opcją grzania, system nawilżania powietrza, system audio, TV, programowania oświetlenia, instalacje: domofonową, internetową, kablową, telefoniczną, satelitarną.
LOKALIZACJA
Kameralny budynek położony obok skraju Skarpy Mokotowskiej, w jednej z najbardziej malowniczych okolic tej prestiżowej dzielnicy. Od strony wschodniej i północnej otoczony zabudową willową oraz rezydencjalną. W sąsiedztwie bardzo ciekawe tereny spacerowe Parku Arkadia i Królikarni oraz rekreacyjne – zespół basenów Wodny Park. Budynek oddzielony jest 100 metrowym pasem zieleni od ul. Puławskiej, co zapewnia mu kameralny charakter, a zarazem jest gwarancją dobrej komunikacji. Trzy minuty zajmuje spacer do stacji metra Wilanowska. Budynek został nominowany do nagrody głównej w kategorii budynków wielorodzinnych w konkursie organizowanym przez Murator. Projekt architektoniczny budynku nawiązuje do architektury Starego Mokotowa. Do wykończenia użyte zostały wyłącznie materiały o wyselekcjonowanej jakości. Całość elewacji wykonana jest z piaskowca, na poziomie parteru w kolorze popielatym, wyżej kremowy w celu uzyskania efektu lekkości. Recepcja wykończona kombinacją piaskowa oraz granitu, hole wejściowe z jednej strony całkowicie przeszklone w widokiem na ogród wewnętrzny z drugiej podświetlona ekspozycja obrazów polskich malarzy.
W luksusowych apartamentach klimatyzacja jest standardem, podobnie jak sale/pokoje fitness i duże garderoby oraz salony łazienkowe. Często zdarzają się ogrody zimowe. Zdecydowanie rzadsze są własny basen (w domach) lub sauna. W ostatnim czasie tego typu mieszkania/domy wyposażone są w inteligentne systemy oświetleniowe, ogrzewania itp. Do rzadkości należy „Służbówka”, która przed wojną była czymś naturalnym w większości mieszczańskich domów.
Stawki wynajmu za takie mieszkania są w zasadzie niezależne od realiów rynkowych. Fakt że średnie koszty wynajmu spadły o kilka procent w skali roku nie powoduje analogicznej obniżki kosztów luksusowych apartamentów.