Najatrakcyjniejsze europejskie miasta wg „Financial Times”

Najatrakcyjniejsze europejskie miasta wg „Financial Times”
Możliwość komentowania Najatrakcyjniejsze europejskie miasta wg „Financial Times” została wyłączona, 12/03/2014, przez␣, w␣Headline, inwestycje, miasta, świat

Z rankingu opublikowanego przez centrum analityczne „Financial Times” wynika, że najbardziej atrakcyjnym miastem w Europie pod względem potencjału inwestycyjnego dla zagranicznych inwestorów jest Londyn. Stolica Wielkiej Brytanii wyprzedziła Helsinki i Eindhoven.

Warszawa zajęła w rankingu niską pozycję w porównaniu do innych polskich aglomeracji czy też dużych miast w tej części Europy. Wyprzedziły ją Wrocław, Katowice i Poznań, a w rejonie Europy Wschodniej – Budapeszt.

Jak ocenia Maciej Rapkiewicz z Instytutu Sobieskiego: – Pozycja Warszawy zarówno w rankingu ogólnym, jak i w poszczególnych elementach, nie jest powodem do dumy dla władz Warszawy. Kryteria są tak skonstruowane, że duże znaczenie ma między innymi PKB na głowę mieszkańca. Wiadomo, że nie możemy się równać z dużo bogatszymi od nas krajami Europy Zachodniej. Natomiast smutne jest to, że Warszawa przegrywa rywalizację wewnętrzną, nie tylko z innymi miastami Polski, lecz także ze stolicami krajów Europy Środkowej.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Photo by Umkatowice (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.