Nadal pogarsza się koniunktura w polskim budownictwie

Nadal pogarsza się koniunktura w polskim budownictwie
Możliwość komentowania Nadal pogarsza się koniunktura w polskim budownictwie została wyłączona, 24/10/2011, przez␣, w␣mieszkaniowe, raporty

Regres koniunktury w polskim budownictwie wykazało październikowe badanie GUS. Saldo ocen ukształtowało się na poziomie minus 8 pkt, na co złożyło się 13% przedsiębiorstw sygnalizujących poprawę koniunktury i 21% – jej pogorszenie. W porównaniu z wrześniem pozytywnych ocen ubyło o 2 pkt proc., a negatywnych tyle samo przybyło. W dalszym ciągu utrzymuje się dysproporcja ocen pomiędzy spółkami największymi i prowadzącymi działalność na mniejszą skalę. Jednym z bardziej charakterystycznych elementów październikowego badania był wzrost bariery rozwoju związanych z niepewnością ogólnej sytuacji gospodarczej. Rok temu skarżyło się na to 31% przedsiębiorców, obecnie 38%. Najważniejszą bolączką pozostają natomiast koszty zatrudnienia, które doskwierają 58% firm (52% rok wcześniej). Niewiele mniej dotkliwa jest konkurencja na rynku (jako barierę dla działalności wskazuje na to 55% przedsiębiorstw wobec 57% rok wcześniej.

Źródło: Home Broker Daily

Tagi:␣
front

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.