Nabywcy wolą bloki od domów jednorodzinnych

Nabywcy wolą bloki od domów jednorodzinnych

Analizy Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości wskazują na to, że osoby zainteresowane kupnem nieruchomości mieszkaniowej wolą mieszkanie niż dom. Jeśli chodzi o Warszawę, jest to głównie spowodowane tym, że dom jednorodzinny to najczęściej inwestycja poza miastem, a to wiąże się  z licznymi niedogodnościami, jak stanie w korkach, czy też duże wydatki na paliwo. Coraz więcej osób zamiast domu jednorodzinnego wybiera więc mieszkanie w bloku. Metrażowo jest to mniejsza powierzchnia, najczęściej do 50 mkw., dwa albo trzy pokoje, jednak lokalizacja jest dużo dogodniejsza.

Na kawalerkę najczęściej decyduje się singiel albo osoba starsza, na mieszkanie dwupokojowe – młoda rodzina. Trzypokojowe lokale wybierają głównie rodziny z dwójką dzieci. Według agentów nieruchomości po zaostrzeniu polityki kredytowej przez banki coraz mniej osób może sobie pozwolić na kredyt hipoteczny.

Źródło: www.ekonomia24.pl

Photo by Roman Andrzej Kargul (CC-BY)

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.

Jeden komentarz

  1. Marta
    24 lutego, 2012 14:26

    Trudno sie zgodzic z taka teza. To raczej realistyczne podejscie do tematu, a nie rzeczywiste preferencje.