Na rynku panuje względna stabilizacja

Na rynku panuje względna stabilizacja
Możliwość komentowania Na rynku panuje względna stabilizacja została wyłączona, 12/02/2014, przez␣, w␣Białystok, ceny, Gdańsk, Gdynia, Headline, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, miasta, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości, Olsztyn, Poznań, Sopot, Szczecin, Toruń, Tychy, Warszawa, Wrocław

W styczniu na wtórnym rynku nieruchomości nadal panuje względna stabilizacja. W skali kraju średnie ceny ofertowe wzrosły o 0,3 proc. w porównaniu z grudniem.

Największy wzrost wartości metra kwadratowego mieszkania odnotowujemy w Katowicach (2,1%), gdzie na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy ceny wzrosły najbardziej – o 10,4 proc. W pozostałych miastach zmiany z miesiąca na miesiąc wynoszą od kilku do kilkudziesięciu złotych. Warto zauważyć, że w grupie miast, w których ceny kształtują się na poziomie poniżej 5 tys. za metr kwadratowy, od pół roku nie nastąpiły spadki cen, a obniżki dotyczą przede wszystkim największych polskich aglomeracji Krakowa, Trójmiasta i Warszawy.

7 miastŹródło: Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera

8 miastŹródło: Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera

 

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.