Na południu Europy ceny poszły w dół

Na południu Europy ceny poszły w dół
Możliwość komentowania Na południu Europy ceny poszły w dół została wyłączona, 06/12/2013, przez␣, w␣Europa, Headline, inwestycje, mieszkaniowe, nieruchomości, świat

Grudzień w Polsce to czas zimny i wietrzny. Są jednak w Europie takie kraje, gdzie temperatura wciąż przekracza 20 stopni. Aktualne ceny w krajach południowej Europy zachęcają inwestorów do kupowania domów. Jak podaje forsal.pl, w większości z nich ceny poszły sporo w dół.

Według Lion’s Bank od szczytu hossy ceny spadły od 6,8 proc. w Portugalii do 39,4 proc. w Hiszpanii. W ostatnim roku największe spadki zanotowano właśnie w Hiszpanii (12,4 proc.) i Grecji (9,2 proc.).

Co ciekawe, rynek bułgarski pozwala na kupno niedrogiej nieruchomości. Średnie ceny w Burgas i Varnie wynoszą 2-2,5 tys. zł za metr kwadratowy. To ceny niezwykle niskie, biorąc pod uwagę sytuację cenową np. w stolicy Polski.

Źródło: www.forsal.pl

Photo by Ragesoss (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.