Na północy Wielkiej Brytanii ceny spadły o 6,7%

Na północy Wielkiej Brytanii ceny spadły o 6,7%
Możliwość komentowania Na północy Wielkiej Brytanii ceny spadły o 6,7% została wyłączona, 18/10/2011, przez␣, w␣Europa, raporty, świat

Kolejna firma badająca brytyjski rynek nieruchomości wskazuje na spadek cen mieszkań we wrześniu. Zdaniem Acadametrics poszły w dół o 0,3% w skali miesiąca. Średnia cena ukształtowała się na poziomie 218,65 tys. funtów, najniższym od czerwca. W porównaniu z wrześniem 2010 r. regres cen wyniósł 2,3%. Negatywnie na kondycję rynku mieszkaniowego w Wielkiej Brytanii wpływają restrykcyjna polityka banków w zakresie kredytowania oraz spadek realnych płac, będący pochodną wysokiej inflacji. Ceny idą w dół praktycznie w całej Wielkiej Brytanii. Wyjątkiem jest Londyn. Najgorsza sytuacja jest na północy, gdzie zniżka cen sięga 6,7% w skali roku. Liczba transakcji została oszacowana na 66,5 tys., czyli na podobnym poziomie, jak w sierpniu. Dla porównania można podać, że wrześniowa liczba transakcji stanowi 73% średniej dla tego miesiąca z 16 lat do 2010 r.

Źródło: Home Broker Daily

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.