Na początku roku czeka nas spadek popytu

Możliwość komentowania Na początku roku czeka nas spadek popytu została wyłączona, 22/11/2012, przez␣, w␣mazowieckie, mieszkania, nieruchomości, Uncategorized, Warszawa

Obecnie najpopularniejszymi mieszkaniami są lokale dwu i trzy pokojowe w cenach akceptowalnych dla szerokiej grupy klientów i zarazem potencjalnych kredytobiorców.
W praktyce to oznacza, że za dwupokojowe mieszkanie klienci są skłonni zapłacić maksymalnie do 300 tys., a za trzypokojowe do 350 tys. złotych.
Pozostałe mieszkania o większej powierzchni sprzedają się wolniej.
Ile obecnie można wynegocjować kupując mieszkanie?  Wiele zależy od relacji ceny, liczby pokoi do metrażu mieszkania.  Na przykład, w przypadku mieszkania dwupokojowego o metrażu do 50 kw. pole do negocjacji jest dużo większe niż w przypadku lokalu o powierzchni do 40 mkw. Relatywnie można więc zakupić większe mieszkanie za atrakcyjniejszą cenę. Największe szanse na szybką sprzedaż mają funkcjonalnie zaprojektowane dwupokojowe mieszkania o powierzchni do 45 mkw.
To rezultat sytuacji na rynku kredytów. W tym roku banki znacznie ograniczyły dostępność kredytów hipotecznych, zgodnie z zaleceniami i rekomendacjami wydawanymi przez Komisję Nadzoru Finansowego. Pod koniec roku obserwujemy wyraźny wzrost zainteresowania, przede wszystkim z uwagi na koniec programu Rodzina na Swoim. Obecna kumulacja popytu oznacza przesunięcie potencjalnego zainteresowania z przyszłego roku na ostatnie miesiące tego roku.  Oznacza to najprawdopodobniej spadek popytu na początku 2013 roku

Omnie Green House Development

Green House Development to warszawska firma deweloperska, która z powodzeniem działa od wielu lat na stołecznym rynku. Obecnie realizuje dwie inwestycje na Białołęce „Apartamenty Wiślane” przy ulicy Odkrytej 58 i inwestycję Premium Point przy ulicy Hanki Ordonówny ( róg Topolowej). W najbliższym czasie planuje kolejne realizacje w Warszawie, m.in. w Wilanowie, a także w innych miastach Polski, w Krakowie i Poznaniu. Głównym celem, jaki stawia sobie Green House Development, jest oferowanie Klientom komfortowych mieszkań w korzystnej cenie. Dlatego podczas realizacji inwestycji firma korzysta ze sprawdzonych rozwiązań technologicznych i najlepszych materiałów. Spółka współpracuje ze kreatywnym zespołem architektów, co gwarantuje nowoczesną stylistykę i wysoką funkcjonalność inwestycji. Nad realizacją projektów czuwa zespół wykwalifikowanych profesjonalistów z dużym doświadczeniem w budownictwie.