MLP Group przyspiesza za zachodnią granicą – nowy grunt w portfelu nieruchomości dewelopera

MLP Group przyspiesza za zachodnią granicą – nowy grunt w portfelu nieruchomości dewelopera
Możliwość komentowania MLP Group przyspiesza za zachodnią granicą – nowy grunt w portfelu nieruchomości dewelopera została wyłączona, 03/11/2021, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

MLP Group – Green Industrial Developer działający na rynku nieruchomości magazynowych w Europie (w Polsce, Niemczech, Austrii i Rumunii) po wielu sukcesach nie tylko w Polsce, ale również w Niemczech kontynuuje dalszą ekspansję na największym rynku nieruchomości magazynowych w Europie. Spółka właśnie powiększyła swój portfel nieruchomości o kolejny grunt w Gelsenkirchen. 

Nowoczesny park MLP Business Park Gelsenkirchen zlokalizowany będzie w zachodniej części Niemiec w samym centrum Zagłębia Ruhry, tuż przy autostradzie A42., niecałe 4 km od dworca głównego, a do międzynarodowego portu lotniczego Dusseldorf jest (ok. 40 km). 

Nowy projekt dewelopera zlokalizowany jest na działce wynoszącej ponad 11 ha. W Gelsenkirchen powstanie supernowoczesny park logistyczny. Realizacja inwestycji rozpocznie się na przełomie II/III kwartału 2023 r., a zakończenie przewiduje się na II kwartał 2024.  

Zakupiony grunt to teren poprzemysłowy, który wymaga rewitalizacji. Niemieckie projekty dewelopera w większości są  przedsięwzięciami typu brownfield.  MLP Business Park Gelsenkirchen będzie doskonałym miejscem do prowadzenia działalności dla firm z branży e-commerce, usługowej, montażowej, lekkiej produkcji oraz lokalnych przedsiębiorstw z regionu Nadrenii Północnej-Westfalii.

„Sukcesywnie umacniamy naszą pozycję na rynku niemieckim i austriackim. W tym roku planujemy dołączyć do naszego portfela kolejny grunt w okolicach Frankfurtu oraz Stuttgartu. Główny nacisk stawiamy na logistykę miejską (urban logistic), która odpowiada na potrzeby e-commerce i całego sektora ekonomii cyfrowej. Dążymy do tego, aby nasze parki połączyły biznes z tkanka miejską – powiedział Radosław T. Krochta, Prezes Zarządu MLP Group S.A.

Brownfileld’owe inwestycje dewelopera to projekty przekształcające stare poprzemysłowe nieruchomości w nowoczesne ekologiczne obiekty. Na terenie MLP Business Park Gelsenkirchen inwestor zadba także o dobre samopoczucie pracowników. W trosce o najwyższy ich komfort pracy, zostaną zaprojektowane nowoczesne rozwiązania typu: tereny rekreacyjne, siłownia czy miejsca do integracji tzw. „team building”. Zielone nasadzenia wzbogacą przestrzeń terenu poprzemysłowego. Zgodnie z przyjętą zieloną strategią dewelopera nowa inwestycja zostanie zrealizowana przy jak najmniejszej ingerencji w lokalną faunę i florę. Dodatkowo projekt będzie w całości objęty certyfikacją DGNB na poziomie Gold/Platinum.

Rozwój ekonomii cyfrowej, niskie wskaźniki pustostanów, wzrost sektora e-commerce generują rosnące popytna powierzchnie magazynowe w Niemczech, są głównym motorem rozwoju MLPG.  Głównym celem strategicznym MLPG w Niemczech i Austrii jest osiągnięcie w krótkim czasie pozycji TOP 3, w grupie największych deweloperów magazynowych działających na rynku niemieckim.  

Omnie Katarzyna Maciak