W Zakopanem powstanie Wielofunkcyjne Centrum Komunikacyjne?

W Zakopanem powstanie Wielofunkcyjne Centrum Komunikacyjne?
Możliwość komentowania W Zakopanem powstanie Wielofunkcyjne Centrum Komunikacyjne? została wyłączona, 16/02/2016, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, Headline, infrastruktura, inwestycje, małopolskie

W Zakopanem ma powstać Centrum Komunikacyjne, które będzie obejmowało ruch kolejowy i autobusowy. Zabytkowy dworzec ma zostać wyremontowany i zmodernizowany – tak deklaruje PKP SA i Urząd Miasta.

W wyremontowanym dworcu znajdą się punkty handlowe i usługowe. Centrum będzie obsługiwało nie tylko ruch krajowy, ale i międzynarodowy. Miasto ma przygotować projekt rewitalizacji dworca, natomiast PKP zajmie się uzgodnieniami formalnoprawnymi projektu.

Prawdopodobnie projekt reiwtalizacji dworca zostanie sfinansowany z środków unijnych. Urząd Miasta w najbliższych miesiącach wystąpi o środki w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Zabytkowy budynek dworca ma pełnić rolę komunikacyjną, obsługiwać ruch turystyczny ale również będzie pełnił funkcję kulturalną, ponieważ ma w nim powstać mediateka. Na dalszym etapie współpracy PKP i Zakopanego ma powstać Wielofunkcyjne Centrum Komunikacyjne.

Więcej informacji o inwestycjach znajdziesz TUTAJ

źródło: transport-publiczny.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.