Millennium Leasing przejął Robyg Business Park

Millennium Leasing przejął Robyg Business Park
Możliwość komentowania Millennium Leasing przejął Robyg Business Park została wyłączona, 23/01/2015, przez␣, w␣biurowe, budownictwo, ceny, deweloperzy, Headline, komercyjne, Warszawa, Wilanow, wynajem

Firma sfinalizowała umowę przejęcia warszawskiego biurowca ze spółką zależną Robyga.

Millennium Leasing nabył prawo użytkowania wieczystego działek przy al. Rzeczypospolitej 1 w Warszawie oraz prawo własności stojącego na nich budynku biurowo-usługowego i garażowego. Spółka wydała na to ponad 19,2 mln euro. Grunt został przejęty na zasadzie leasingu finansowego a budynki na zasadzie leasingu operacyjnego na 5 lat. W tym czasie biurowiec będzie nadal używany przez spółkę Robyga, będzie ona również miała prawo do pobierania pożytków na zasadach określonych w umowie leasingu.

Trzypiętrowy gmach został wybudowany przez Robyga i ma ponad 8 tys. mkw. powierzchni. Docelowo kompleks ma składać się z dwóch budynków i wielopoziomowego parkingu naziemnego. Kolejny biurowiec ma mieć 27 tys. mkw. powierzchni użytkowej i parking na dachu na 211 samochodów.

 Sprawdź ceny najmu lokalów użytkowych w Warszawie

Źródło: eurobuildcee.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.