Mieszkanie przy cmentarzu – zalety i wady

Mieszkanie przy cmentarzu – zalety i wady
Możliwość komentowania Mieszkanie przy cmentarzu – zalety i wady została wyłączona, 31/10/2012, przez␣, w␣mieszkaniowe, nieruchomości, raporty

Eksperci z Metrohouse przeanalizowali mity związane z mieszkaniem przy cmentarzach. Okazuje się, że bliskość takich miejsc wcale nie odstrasza potencjalnych lokatorów.

Ze statystyk wynika, że bliskość cmentarza nie jest czynnikiem zmniejszającym zainteresowanie danym osiedlem. Najczęściej budynki mieszkalne znajdują się w takiej odległości od nekropolii, że ich sąsiedztwo nie jest odczuwalne.

W rzeczywistości mieszkania przy cmentarzach wcale nie są tańsze niż w innych lokalizacjach. Chyba, że budynek jest ulokowany bardzo blisko miejsc związanych z ceremoniami pogrzebowymi, wtedy czynnikiem wpływającym negatywnie są np. dzwony.

Dużym plusem bliskości cmentarza jest brak niespodziewanych inwestycji w przyszłości. Choć lepiej byłoby mieszkać koło parku, w wielu przypadkach cmentarz jest lepszy niż np. droga szybkiego ruchu.

Źródło: gazetaprawna.pl

Photo by Mzungu (CC-BY)

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.