Mieszkanie dla singla

Mieszkanie dla singla
Możliwość komentowania Mieszkanie dla singla została wyłączona, 27/04/2011, przez␣, w␣miasta, mieszkania, mieszkaniowe, porady, Poznań, wielkopolskie

Dobrze zaprojektowane

Coraz więcej osób stać na zakup mieszkania w pojedynkę i są to zazwyczaj lokale do 40 m kw. Mieszkanie powinno charakteryzować się jak najlepszą funkcjonalnością i to bez względu na metraż. Jednak w przypadku mniejszych powierzchni jest to o tyle ważne, ponieważ każdy kawałek ściany czy podłogi musi być dobrze wykorzystany i starannie zaaranżowany. W takich lokalach dobrze spisują się meble wykonane na wymiar – tak aby wykorzystać wnęki, miejsca pod parapetami na szafki i półki. Warto również pamiętać o właściwym doborze kolorów na ściany, można bowiem dzięki odpowiednim barwom optycznie powiększyć swoje M. – Mieszkanie dla singli, a więc najczęściej o małym i średnim metrażu, na pewno w większym stopniu muszą stanowić przestrzeń, którą będzie można efektywnie zagospodarować. Wszystko bowiem powinno być zaaranżowane w taki sposób, aby nieruchomość mogła spełniać wiele funkcji – mówi Izabella Łukomska-Pyżalska, wiceprezes Family House. Deweloper realizuje obecnie dwie inwestycje w centrum Poznania. W każdej z nich znalazły się popularne wśród singli kawalerki o metrażu od 28 do 34 m kw. Na szczególną uwagę zasługują jednak mieszkania, które powstaną w budynku mieszkalnym PERŁA, przy ul. Kosińskiego. Są one zaprojektowane w ten sposób, aby oddzielić część dzienną od części sypialnej. Jest to możliwe dzięki ściance działowej, która nie dzieli całej powierzchni na dwa pokoje a jedynie wydziela strefę prywatną i gościnną. Tego rodzaju mieszkania są o powierzchni od 36 do 46 m kw.

Co jednak ważne sam budynek, dzięki swojej ciekawej architekturze zasługuje na uznanie. Oryginalna bryła budynku, przeszklenia oraz efektowna fasada, łączą w sobie dynamikę i elegancję. – Główny korpus budynku z ceglanymi elementami ozdobiony został wykuszami (od strony północnej) i balkonami (od strony południowej). Oficyna zaprojektowana jest w formie białej kurtyny tak, aby zielone podwórza były jasne a wgląd do mieszkań chroniony – mówi Piotr Barełkowski, autor projektu. Ten jeden z najbardziej znanych poznańskich architektów, jest autorem m.in. takich obiektów jak Stary Browar czy Terminal Ławica. Dzięki kolejnej inwestycji, o ciekawym zamyśle architektonicznym, Wilda ma szansę nabrać nowego oblicza i charakteru.

Mieszkanie dla singla, mimo niewielkiej powierzchni może stać się prawdziwą oazą dla jego mieszkańca. Ważny jest jednak układ i odpowiednia aranżacja, dzięki której można optycznie powiększyć a także nadać mu nowoczesnego designu.

Tagi:␣
frontphotoSlider

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.