Jednoosobowa rodzina?

Jednoosobowa rodzina?
Możliwość komentowania Jednoosobowa rodzina? została wyłączona, 27/04/2011, przez␣, w␣mieszkaniowe, porady, raporty

Jest aktywny, wykształcony i niezależny finansowo. Singiel to osoba, która nie jest już kojarzona z brakiem zaradności i szczęścia. Zatem jednym z kluczowych elementów jego życia jest posiadanie własnego mieszkania, które pozwala na tak ważną w tym wypadku swobodę i samodzielność.

Według danych GUS na 15 mln gospodarstw domowych w Polsce, aż 1/3, to gospodarstwa jednoosobowe. Stanowią je osoby samotne z wyboru w wieku od 25 do 40 lat. Badania te wskazują także, że ze względu na niższe koszty stałe, dysponują one kwotą 2 – 3 razy wyższą niż kilkuosobowe rodziny. Dlatego single stają się coraz częściej nie tylko ważnym, ale także wymagającym klientem na rynku nieruchomości. Zdają sobie z tego sprawę deweloperzy, oferując mieszkania przystosowane do ich potrzeb.

Singiel to nie rodzina?

Rok 2011 miał przynieść zmiany w rządowym programie „Rodzina na swoim”, dzięki którym również osoby samotne oraz pozostające w nieformalnych związkach mogłyby skorzystać z państwowego dofinansowania przy zakupie mieszkania. Póki co mamy drugi kwartał, ciągle nie ma ostatecznej wersji poprawek, ale coraz częściej mówi się, że nie będą one dotyczyły włączenia do programu singli. – Wielu naszych klientów to osoby młode, nie posiadające jeszcze rodziny, rozpoczynające życie zawodowe. Większość z nich chciałaby skorzystać z programu, jednak ostateczna decyzja rządu co do nowelizacji  jeszcze nie zapadła, a czas ucieka, w związku z tym mimo wszystko decydują się na zakup mieszkania. Na poznańskim rynku można bowiem znaleźć oferty, które cenowo odpowiadają możliwością finansowym singlom – mówi Łukasz Dutkiewicz, specjalista ds. kredytów hipotecznych Goldenegg.

Źródło: Family House

 

Tagi:␣
front

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.