Mieszkania dla średnio zamożnych

Możliwość komentowania Mieszkania dla średnio zamożnych została wyłączona, 25/06/2011, przez␣, w␣ceny, finanse, inwestycje, kredyty, miasta, mieszkania, mieszkaniowe, prawo

Ministerstwo Infrastruktury przygotowało projekt ustawy o społecznych grupach mieszkaniowych. Jest to odpowiedź na problem z kupnem własnego mieszkania rodzin średnio zamożnych.

Chodzi tu o tę grupę społeczną, która zarabia za mało, żeby wziąć kredyt, ale za dużo, żeby otrzymać przydział mieszkania komunalnego.

Ministerstwo chce, aby lokale na wynajem budowały społeczne grupy mieszkaniowe, częściowo finansowane przez przyszłych najemców, którzy z czasem mogą się stać właścicielami.

Przed rozpoczęciem budowy, inwestor będzie zawierał umowę z najemcą, w której będą określone m.in. powierzchnia użytkowa i koszty budowy lokalu. Przyszły najemca zostanie zobowiązany do wniesienia wkładu własnego w wysokości nie większej niż 50% kosztów przypadających na lokal.

Źródło: gazetaprawna.pl

Photo by SkyMaja

Tagi:␣
front

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.