Malta Nowa na topie

Malta Nowa na topie
Możliwość komentowania Malta Nowa na topie została wyłączona, 30/08/2011, przez␣, w␣bez kategorii

Na inwestycji Malta Nowa jeszcze nie zawisła wiecha, a lokale w trzech budynkach kompleksu mieszkalnego na poznańskich Ratajach zostały już w połowie wykupione.

– Duże zainteresowanie Maltą Nową jest wynikiem dobrej lokalizacji, dobrych rozwiązań funkcjonalnych mieszkań i rozsądnej ceny – mówi Jacek Cenkiel, prezes UWI Inwestycje S.A. – Mimo, że do oddania pierwszego z budynków potrzeba jeszcze 9 miesięcy, to połowa z mieszkań znalazła już swoich nabywców – dodaje Jacek Cenkiel.
Ze względu na rozmiar inwestycji jest ona realizowana etapowo, stąd różne zaawansowanie budynków. Jednakże wszystkie roboty budowlane idą zgodnie z planem. – W przypadku budynku A wykonaliśmy już siódme piętro, a co za tym idzie pierwsza wiecha na Malcie Nowej zawiśnie na początku września. Na pozostałych obiektach inwestycji będziemy stawiać konstrukcję dachu w ciągu najbliższych dwóch miesięcy – mówi Przemysław Goś, dyrektor Techniczny UWI Inwestycje S.A. Kolejnym etapem w harmonogramie prac jest stawianie ścian działowych i oraz montaż instalacji sanitarnej i elektrycznej.


Maltę Nową cechuje nowoczesna bryła, której interesujący kształt podkreśli elewacja budynku – Elewacja będzie przypominała teatralną kurtynę przysłaniająca budynek. Wyjątkową rzeczą będą balustrady balkonów, które stanowić będą wycięcia w tejże kurtynie, umiejscowione na wysokości poszczególnych mieszkań. Ten element sprawi, że wysoki i właściwie prostokątny budynek nabierze lekkiego i zarazem dynamicznego kształtu – mówi Przemysław Goś.
Poznański deweloper w swej inwestycji przy ul. Inflanckiej oferuje mieszkania 1-3 pokojowe, jednakże klienci zainteresowani większym metrażem będą mogli skorzystać z wariantu łączenia mieszkań w większe, nawet 5 pokojowe. Ceny lokali zaczynają się od 6 tys. zł. netto za metr kwadratowy. Najmniejsze mieszkanie liczy 27,58 mkw., największe 112,22 mkw. (opcja łączona).
Malta Nowa to kompleks trzech budynków mieszkalnych. Lokatorzy pierwszego budynku będą mogli wprowadzić się w maju 2012 roku, drugiego – w sierpniu, natomiast trzeciego – w październiku 2012 roku.
Podczas Targów Mieszkaniowych Tabelaofert, które odbędą się 10 i 11 września w Arenie, deweloper zapraszał będzie do zwiedzania inwestycji Malta Nowa. Wszyscy zainteresowani mieszkaniami w tej lokalizacji, mogą odebrać na targach zaproszenia umożliwiające zwiedzenie kompleksu mieszkaniowego w dniach 13 i 15 września.

Omnie Michał

Absolwent politologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza o specjalnościach marketing polityczny oraz dziennikarstwo. Ponadto studiował na Wydziale Politologii Uniwersytetu Warszawskiego i Universidade Nove de Lisboa w Portugalii. Zajmuje się tematyką deweloperską i materiałów budowlanych