Amerykanie wycofują się z transakcji kupna

Amerykanie wycofują się z transakcji kupna
Możliwość komentowania Amerykanie wycofują się z transakcji kupna została wyłączona, 30/08/2011, przez␣, w␣Ameryka, świat

W skali roku utrzymał się wzrost liczby podpisanych umów kupna domów w USA, ale w ujęciu miesięcznym w lipcu doszło do zniżki. Wyniosła 1,3%. W porównaniu z lipcem 2010 r. wzrost sięgnął 10%. Okazuje się więc, że spadające ceny i niskie koszty finansowania to zbyt mało, by myśleć o trwałym zwiększeniu się popytu na mieszkania. Przy publikacji tych danych zwracano jednak uwagę, że nie wszystkie umowy mogą znaleźć finał w ostatecznej transakcji, gdyż zwiększa się liczba przypadków anulowania umów. Może to być teraz więcej niż ubiegłoroczne 10%. Z badania wśród agentów nieruchomościowych wynika, że w minionym miesiącu 16% z nich odnotowało co najmniej jedną anulatę wcześniej podpisanej umowy.

Źródło: Home Broker Daily

Tagi:␣
front

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.