Lubelski basen z nową nazwą

Lubelski basen z nową nazwą
Możliwość komentowania Lubelski basen z nową nazwą została wyłączona, 10/03/2015, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, Headline, infrastruktura, Lublin

Nowe kąpielisko, które powstaje przy Al. Zygmuntowskich będzie nosiło nazwę Aqua Lublin. W ten sposób pokonało 399 innych propozycji.

Od stycznia mieszkańcy Lublina mogli brać udział w konkursie na nazwą nowego kompleksu wodnego, który powstaje przy Al. Zygmuntowskich.

Fantazja mieszkańców była wielka. Pojawiły się takie nazwy jak: Błękitna Laguna, Riviera Lublin a nawet Mokry Kozioł. Zdecydowano jednak, że kompleks będzie nosił nazwę Aqua Lublin.

W pływalni, jaka powstaje przy Al. Zygmuntowskich będzie się mieścił 50-metrowy basen pływacki, a także strefa rekreacyjna: baseny ze strefami do nauki pływania i hydromasażu, sztuczną rzeką czy zjeżdżalnią. Inwestycja kosztuje ponad 107 mln. zł. Otwarcie kompleksu planowane jest na wrzesień br.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.