Które projekty mieszkaniowe powstają przy parkach, lasach i nad wodą

Które projekty mieszkaniowe powstają przy parkach, lasach i nad wodą
Możliwość komentowania Które projekty mieszkaniowe powstają przy parkach, lasach i nad wodą została wyłączona, 25/10/2021, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Które z inwestycji mieszkaniowych realizowane są w bezpośrednim sąsiedztwie parku, przy lesie, plaży, czy nad wodą? Jakie mieszkania kupimy w tych projektach? Za ile? Sondę przeprowadził serwis nieruchomości dompress.pl    

Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży Develia S.A.

Bliskość terenów zielonych i rekreacyjnych to jeden z podstawowych warunków, jakie muszą spełniać inwestycje realizowane przez Develię. Spójrzmy na przykład na nasze osiedla w Gdańsku – kompleks przy Alejach znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Millennium Gdańska. Z okien Baltea Aparatments można podziwiać największy park w Trójmieście, Park Reagana. Osiedle Marinus dzieli od Parku Brzeźnieńskiego im. J. J. Haffnera i plaży zaledwie kilkuminutowy spacer. 

Naszą katowicką inwestycję Ceglana Park, której ponad połowę powierzchni stanowią tereny zielone dzieli od Parku im. T, Kościuszki tylko około 300 metrów. Osiedle na stołecznej Woli powstało w sąsiedztwie Parku Powstańców Warszawy. Nasz nowy, warszawski projekt – Aleje Praskie realizowany jest w odległości kilkuminutowego spaceru od jednego z najpiękniejszych miejskich parków, Parku Skaryszewskiego im. I. J. Paderewskiego. Nazwa wrocławskiego projektu – Między Parkami też jest nieprzypadkowa. We wszystkich tych inwestycjach oferujemy szeroki przekrój lokali o zróżnicowanych rozkładach i metrażach, od kawalerek po przestronne mieszkania wielopokojowe. Ich ceny różnią się w zależności od miasta i inwestycji. Najtańsze lokale można kupić w cenie od 7899 zł/mkw. 

Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska

Wśród naszych inwestycji atrakcyjną lokalizacją wyróżnia się nasz premierowy, czwarty projekt w Poznaniu – VILDA Unique. Powstanie przy ulicy Niedziałkowskiego, blisko zabytkowego i niedawno zrewitalizowanego parku Drwęskich, a także parków Marcinkowskiego i Dąbrowskiego. W budynku znajdzie się tylko 69 mieszkań, w tym 38 lokali typu studio o powierzchni od 29 mkw. oraz mieszkania dwu i trzypokojowe o metrażu od 34 mkw. do 62 mkw. Ceny mieszkań zaczynają się od 10 400 zł/mkw. Przykładowo kawalerka o powierzchni 29 mkw. kosztuje 374 200 zł a mieszkanie trzypokojowe o metrażu 55 mkw. jest w cenie  586 900 zł. 

Nasza, premierowa inwestycja w Trójmieście – Żeromskiego 7 powstanie w Gdyni na wysokości drugiego basenu portowego. W zasięgu krótkiego spaceru znajduje się plaża miejska, w pobliżu są także parki i skwery. W tym projekcie wybudujemy 77 mieszkań wielkości od 25 mkw. do 101 mkw. Dostępnych jest 47 lokali. Przykładowo mieszkanie jednopokojowe o metrażu 26 mkw. kosztuje 627 000 zł, dwupokojowe o powierzchni 47 mkw. –  968 000 zł, a trzypokojowe o metrażu 52 mkw. – 1 245 500 zł.

Kolejną inwestycją w naszej ofercie, wyróżniającą się lokalizacją jest wrocławskie Le Vert, które swoją nazwę (z fr. „zielony”) wzięło od otaczających je licznych terenów zielonych. Znajduje się w bliskiej okolicy dwóch rzek – Odry i Ślęzy oraz Parku Pilczyckiego i Lasu Pilczyckiego. W odległości krótkiego spaceru jest także kąpielisko z kompleksem do uprawiania sportów wodnych. Wrocławski projekt to kameralny czteropiętrowy budynek, a w nim 83 mieszkania o powierzchni od 29 mkw. do 85 mkw. Średnia cena wynosi 9 030 zł/mkw. W tej chwili dostępne są 42 mieszkania. Przykładowo kawalerka o metrażu 38 mkw. kosztuje 388 600 zł, a trzypokojowe o powierzchni 52 mkw. – 460 000 zł. 

Bliskim sąsiedztwem terenów zielonych wyróżnia się także Soleil de Malta, nasz największy projekt w Poznaniu, który swoją nazwę wziął od pobliskiego Jeziora Maltańskiego. Na samym osiedlu nie brakuje także rozbudowanej strefy rekreacyjnej wraz z boiskiem do siatkówki plażowej, leżakami i placem zabaw. W ofercie zostały tylko dwa ostatnie, gotowe mieszkania czteropokojowe, lokal o powierzchni 74 mkw. w cenie 597 750 zł i o metrażu 128 mkw. za 982 000 zł. 

Michał Witkowski, dyrektor ds. sprzedaży Lokum Deweloper S.A.

W naszej ofercie niemal wszystkie inwestycje znajdują się w pobliżu terenów zielonych, spacerowych, rekreacyjnych. To jedna z ważnych cech lokalizacyjnych przy wyborze przez nas terenów pod nowe projekty. Ponadto na wszystkich osiedlach dbamy o jak największą ilość roślinności w częściach wspólnych, tworzymy urokliwe strefy z kwiatami, krzewami, drzewami, małą architekturą czy fontannami.

We Wrocławiu osiedle Lokum Porto, położone przy ulicy Gnieźnieńskiej na Starym Mieście znajduje się tuż przy Odrze, w okolicy malowniczego zielonego nabrzeża rzeki. W niedalekiej odległości znajdują się miejsca idealne na spacer, jogging czy przejażdżkę rowerem: Górka Szczepińska, Park Popowicki i Park Zachodni. Obecnie w ofercie dostępnych jest ponad 150 mieszkań o metrażach od 31 do ponad 100 mkw. Ceny zaczynają się od 384 tys. zł.

Zlokalizowane w zacisznej części wrocławskiego Zakrzowa Lokum Verde to osiedle-ogród, charakteryzujące się bujną roślinnością na dziedzińcach i wokół całej inwestycji. Niedaleko znajdują się urzekające tereny zielone, takie jak Park Pawłowicki z Arboretum, Las Zakrzowski i wały nad rzeka Dobrą. W obecnie oferowanych dwóch etapach znajduje się 150 mieszkań 1-5-pokojowych, o metrażach do 90 mkw. Ceny zaczynają się od 299 tys. zł.

W malowniczej Sobótce pod Wrocławiem realizujemy osiedle Lokum Monte, położone u podnóża góry Ślęży, przy Ślężańskim Parku Krajobrazowym. Wyjątkowa lokalizacja inwestycji zapewni przyszłym mieszkańcom dostęp do niepowtarzalnej przyrody i rozległych terenów zielonych. Aktualnie w ofercie jest blisko 100 mieszkań 2-4-pokojowych o powierzchni do 100 mkw. w cenie od 6725 zł/mkw.

W Krakowie osiedle Lokum Siesta na Dębnikach znajduje się przy Parku Rzecznym Wilgi. Urokliwe sąsiedztwo rzeki i jej zielonego otoczenia zachwyca każdego, kto odwiedzi to miejsce. Obecnie w sprzedaży dostępne są ostatnie gotowe mieszkania w II etapie inwestycji. Zainteresowani mają do wyboru lokale 2 i 3- pokojowe, o metrażach od 39 do 65 mkw.  Ceny zaczynają się od 419 tys. zł.

Inwestycja Lokum Vista na Podgórzu Duchackim w Krakowie położona jest w pobliżu Kopca Krakusa z rezerwatem przyrody Bonarka i Parku Bednarskiego. Te tereny zielone zapewniają możliwość codziennej aktywności fizycznej i rekreacji w niedalekiej odległości od miejsca zamieszkania. Obecnie w ofercie mamy ponad 70 mieszkań w tej inwestycji. Są to mieszkania o metrażach od 35 do 99 mkw. w cenach od 389 tys. zł.

Angelika Kliś, członek zarządu Atal S.A. 

W warszawskiej ofercie Atal w bliskim otoczeniu zieleni, tuż przy lesie mamy Osiedle Poematu, gdzie dostępne są mieszkania o metrażu od  36 mkw. do 103 mkw. Można je kupić w średniej cenie 8 500 zł/mkw. 

W Poznaniu w bezpośrednim sąsiedztwie Lasku Marcelińskiego realizujemy inwestycję Zacisze Marcelin, w której kupić można lokale liczące od około 26 mkw. do 93 mkw. Średnia cena mieszkań wynosi 7 150 zł/mkw. Na poznańskim rynku w ofercie mamy także projekt Atal Warta Towers powstający w pobliżu Warty. W tej inwestycji dostępnych jest już tylko około 20 mieszkań, głównie duże metraże, w średniej cenie 7 000 zł/mkw. 

W Trójmieście niedawno wprowadziliśmy do oferty osiedle Przystań Jasień, które położone jest tuż nad jeziorem, w otoczeniu terenów zielonych. Dostępna jest jeszcze szeroka oferta mieszkań od 44 mkw. do 94 mkw. Kosztują średnio około 8 300 zł/mkw.

Małgorzata Ostrowska, dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.

W niedalekim sąsiedztwie Plaży Brzeźno i Zatoki Gdańskiej oraz Parku Brzeźnieńskiego powstaje nasze, prestiżowe Osiedle Horizon. Kompleks pięciu budynków mieszkalnych, siedmio i siedemnastokondygnacyjnych z zielonymi dachami, zaplanowanymi jako przestrzeń rekreacyjna. Z lokali na najwyższych piętrach będzie można oglądać panoramę miasta, port i zatokę. Na parterze budynków znajdą się lokale usługowe, a w podziemiach garaże. Powstanie tu 629 mieszkań, z czego 393 to cieszące się największym zainteresowaniem klientów lokale jedno i dwupokojowe. Obecnie są w przedsprzedaży mieszkania o powierzchniach od 35 do 93 m kw. Średnia cena za metr kw. wynosi około 10 tys. zł. 

Nieopodal Puszczy Kampinoskiej w podwarszawskiej inwestycji Villa Campina powstaje osiedle domów jednorodzinnych. Budujemy tam energooszczędne eko-domy. Dzięki zastosowaniu ciepłych materiałów, m. in. drewna, pompy ciepła i wentylacji z odzyskiem ciepła, domy te cechują się bardzo niskim zapotrzebowaniem na energię, co wobec zapowiedzi znaczących podwyżek cen prądu nie jest bez znaczenia. Warto podkreślić, że dzięki zastosowanej w domach wentylacji mechanicznej z rekuperacją, powietrze w pomieszczeniach jest przefiltrowane, wolne od alergenów. Domy o powierzchni całkowitej 134 mkw. z ogrodem wielkości od 350 do 500 mkw. i garażem można kupić w cenie około 800 tys. zł. 

Wkrótce rozpoczniemy też nową inwestycję przy nadbrzeżu Odry, ulubionym przez Szczecinian i turystów miejscu spacerów i wypoczynku. Osiedle Nad Odrą będzie kompleksem budynków mieszkalno-usługowych z mariną. Powstanie na prawo od Mostu Długiego, patrząc w kierunku Prawobrzeża. Zabudowa będzie sięgać aż do Kanału Zielonego, który oddziela Łasztownię od Kępy Parnickiej. 

Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu na Warszawę i Wrocław w Robyg S.A.

Nasza, warszawska inwestycja Życzliwa Praga leży wzdłuż Wisły, niedaleko kameralnych plaż. Oferujemy w niej mieszkania o powierzchni od 38 mkw. do 88 mkw. w cenie od 8700 zł/mkw. Projekt Mój Ursus znajduje się w bliskim sąsiedztwie pierwszego EKOparku Warszawy. W ofercie dostępne są mieszkania o metrażu od 27 mkw. do 75 mkw. w cenie od 8900 zł/mkw.  

W Gdańsku w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki znajduje się Nadmotławie, gdzie mamy w sprzedaży mieszkania w cenie od 12 500 zł/mkw. Bezpośrednio przy lesie położona jest też inwestycja Szumilas. Do osiedla przynależą dodatkowo 2 ha prywatnego lasu na użytek mieszkańców. 

Nowa Letnica z kolei znajduje się około 2 km od plaży i brzegu morza. W ofercie mamy tam lokale w cenie od 8 350 zł/mkw. W inwestycji Porto mieszczącej się w odległości około 1km od brzegu morza i plaży można kupić mieszkanie od 11 000 zł/mkw.

We wrocławskim Osiedlu nad Widawą, położonym pobliżu Widawy i terenów zielonych dostępne są mieszkania o powierzchni od 29 mkw. do 64 mkw. w cenie 6900 zł/mkw. 

Piotr Jakubowski, Head of Investment Department w Apricot Capital Group

Jednym z interesująco zlokalizowanych projektów, które przygotowujemy obecnie do realizacji jest inwestycja przy ulicy Bernardyńskiej w warszawskiej dzielnicy Mokotów, gdzie na 6 ha terenu położonego w otulinie Jeziorka Czerniakowskiego planujemy zrealizować ponad 400 mieszkań w budynkach wielorodzinnych i jednorodzinnych. 

Większa część terenu będzie powierzchnią biologicznie czynną, na której planujemy stworzyć ścieżki pieszo-rowerowe, parki sąsiedzkie, place zabaw, korty tenisowe i siłownie pod chmurką. Dodatkowo, planujemy wybudować zbiorniki wodne, które będą służyć zagospodarowaniu wód opadowych w sposób niezaburzający lokalnych układów wodnych, które staną się kolejnymi przestrzeniami zachęcającymi do rekreacji na świeżym powietrzu. W ofercie znajdą się lokale mieszkalne o zróżnicowanej powierzchni, od jednopokojowych do luksusowych apartamentów o powierzchni ponad 150 mkw.

Mariola Żak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Aurec Home

W naszym projekcie klienci znajdą szklarnie, w których mogą hodować własne kwiaty, warzywa czy zioła, plenerową siłownię, czy drewniane leżanki do wypoczynku przy oczkach wodnych i fontannach. Dla dzieci przygotowaliśmy wodne i edukacyjne place zabaw, które otoczone są roślinami przyjaznymi dla owadów. Tworzymy przestrzeń do wypoczynku, spacerów czy uprawiania sportu. W Miasteczku Jutrzenki mieszkańcy otrzymują nie tylko siłownię, ale również profesjonalną salę do ćwiczeń pilates. W tej inwestycji oferujemy zarówno mieszkania dwupokojowe o powierzchni 40 mkw., jak czteropokojowe z tarasami w wielkości 90 mkw. 

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest

W naszej ofercie znajduję się obecnie inwestycja Nadwiślańska Kaskada, położona na warszawskiej Białołęce w bezpośrednim sąsiedztwie lasu, a także w pobliżu nadwiślańskich terenów rekreacyjnych. Średnia cena w tej lokalizacji wynosi około 9 tys. zł/mkw. W ofercie dostępne są mieszkania o metrażu od 35 mkw. do 84 m kw. Budowę Nadwiślańskiej Kaskady rozpoczęliśmy w sierpniu br. 

Edyta Kołodziej, dyrektor sprzedaży i marketingu w Nickel Development

Szukając miejsc na kolejne inwestycje staramy się, by już sama lokalizacja projektu robiła wrażenie. Nasze dwie najnowsze inwestycje sąsiadują z terenami zielonymi, co z pewnością stanowi o ich wyjątkowości. FIQUS Marcelin – zielony nie tylko z nazwy – ma zieleń wpisaną w swoje DNA. Niezbyt duża działka na Marcelinie zainspirowała nas do kreatywnego zaprojektowania zieleni, zarówno w układzie horyzontalnym – zielone tarasy i dach, jak i wertykalnym – pnącza bluszczu na elewacji. W odległości ledwie kilka minut spacerem od budynku rozciąga się 230 hektarowy Lasek Marceliński. W inwestycji dostępne są mieszkania od kawalerek po lokale czteropokojowe w średniej cenie 9748 zł/mkw.

Osiedle Naturama na Strzeszynie oferuje jeszcze więcej zieleni. W czteroetapowym osiedlu posadzone zostanie 300 drzew, w tym także owocowe. Teren inwestycji otoczony jest z kolei dojrzałą zielenią, a wśród niej znajdziemy nawet pomnik przyrody – aleję dębowo-jesionową przy ulicy Jastrowskiej. Osiedle odległe jest poza tym o niespełna 1,5 km od plaży nad Jeziorem Strzeszyńskim. W ofercie mamy mieszkania od kawalerek po czteropokojowe, w cenach od 8000 zł/mkw. 

Marcin Michalec, CEO Okam

Naszymi flagowymi projektami jest Dom w Dolinie Trzech Stawów oraz INSPIRE w Katowicach. Obie inwestycje położone są w niezwykle zielonej okolicy, w Dolinie Trzech Stawów, a przy tym znajdują się blisko centrum miasta. Okolica z terenami zielonymi i zbiornikami wodnymi posiada idealną infrastrukturę do rekreacji i uprawiania sportów: biegania, jazdy na rowerze czy spacerów wokół zbiorników wodnych. 

Dom w Dolinie Trzech Stawów został już skomercjalizowany i oddany do użytkowania. W przypadku INSPIRE położonego w sąsiedztwie Domu w Dolinie Trzech Stawów będzie docelowo około 450 mieszkań w 7 budynkach. Pierwszy etap inwestycji, na który składają się dwa budynki został już prawie w 100 proc. sprzedany, a jego oddanie do użytkowania planowane jest na początku 2022 roku. W etapie drugim INSPIRE w sprzedaży posiadamy jeszcze kilkanaście mieszkań. Uruchomiliśmy już sprzedaż mieszkań w trzecim etapie projektu. W ofercie mamy lokale o powierzchni od 28 mkw. do 140 mkw. w cenie od około 9000 zł do 9500 zł/mkw.  

Mariusz Delura, kierownik ds. Sprzedaży i Obsługi Klienta firmy Profbud

Przed przystąpieniem do realizacji naszych inwestycji każdorazowo dokładnie analizujemy wybraną dzielnicę zarówno pod względem jej ogólnej atrakcyjności, jak i samego położenia oraz bliskości terenów zielonych. Jednym z przykładów tego typu realizacji jest prestiżowe Osiedle Awangarda znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie parkowej zieleni Fortu Bema na warszawskim Bemowie. Szachy plenerowe, rowery wodne, największy w Warszawie plac zabaw, ścieżki rowerowe i biegowe, drewniane kładki nad fosą, a także liczne inicjatywy plenerowe, czy koncerty to tylko kilka z wielu atrakcji stanowiących bogatą ofertę rekreacyjną miejsca. 

Przykładem innej realizowanej przez nas obecnie inwestycji jest Zakątek Cybisa, mieszczący się w sercu zielonego Ursynowa. Osiedle znajduje się zaledwie 200 m od parku. W promieniu kilkuset metrów dostępne jest metro, przystanek autobusowy, przedszkole, a także wiele lokali usługowo-handlowych. W tym miesiącu prowadzimy jesienną wyprzedaż 1. piętra w Osiedlu Zakątek Cybisa, podczas której klienci będą mogli nabyć lokale nawet o 37 tys. zł taniej. Mimo, że inwestycja została już sprzedana w 90 proc., w ofercie nadal dostępne są mieszkania jedno do trzypokojowych o metrażach od 33 mkw. do 78 mkw. 

Karolina Bronszewska, członek zarządu, dyrektor marketingu i innowacji Ronson Development

Każda z naszych inwestycji powstaje w miejscu, które wyróżnia się na tle okolicy. Nova Królikarnia została zrealizowana w sercu parku na warszawskim Mokotowie. Oprócz zastanego krajobrazu – pięknej, dzikiej zieleni oraz jeziora, dosadziliśmy blisko 400 drzew oraz około 2000 krzewów i roślin wodnych. 

Wilanów Tulip – wyjątkowa inwestycja z mieszkaniami z antresolą powstaje w sąsiedztwie obszarów Natura 2000. Ursus Centralny, jeden ze sztandarowych projektów w Warszawie, graniczy ze stołecznym EKO Parkiem, który jest miejscem rekreacji dla mieszkańców Ursusa. Nowe Warzymice pod Szczecinem otoczone są bujną zielenią, charakterystyczną dla przedmieść miasta. W każdej z tych inwestycji dostępne są jeszcze mieszkania. W Novej Królikarni w ofercie został zaledwie jeden lokal.  

Agata Zambrzycka, dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu w Aria Development

Nasze dwa duże osiedla, które wybudowaliśmy i obecnie realizujemy są położone w bliskości rozległych terenów zielonych i wody. W listopadzie 2020 roku rozpoczęliśmy realizację nowego Osiedla Natura 2. To projekt, który powstaje w Wieliszewie, niedaleko największego kompleksu wodnego w okolicy Warszawy – Zalewu Zegrzyńskiego. Osiedle Natura 2 graniczy z lasem, do którego mieszkańcy mają bezpośredni dostęp.

Kończymy sprzedaż naszego drugiego osiedla w Łomiankach, zlokalizowanego w pobliżu Kampinoskiego Parku Narodowego i starorzecza Wisły. W ofercie zostało tylko jedno czteropokojowe mieszkanie z antresolą o powierzchni ponad 100 mkw. 

Sebastian Barandziak, prezes zarządu Dekpol Deweloper

Aktualnie wiele nowych projektów w naszym portfolio związanych jest z gdańską Wyspą Sobieszewską, położoną u wybrzeży Martwej Wisły i Zatoki Gdańskiej. Jest to niezwykle atrakcyjny teren o ogromnych walorach krajobrazowych i prawdziwa ostoja dzikiej przyrody z pięknymi, nadmorskimi plażami, lasami i rzeką. Wśród naszych propozycji są luksusowe apartamenty budowane w drugim etapie unikatowej inwestycji Sol Marina. Są to lokale o powierzchni od 26 mkw. do 86 mkw. w cenie około 23 tys. zł brutto/mkw. W ramach inwestycji Sol Marina budujemy również Grano Marina Hotel, w ofercie którego mamy pokoje hotelowe o powierzchni od 23 mkw. do 31 mkw. sprzedawane w systemie condo. Zarówno apartamenty, jak i pokoje hotelowe, powstające w kompleksie Sol Marina wyróżnia wspaniały widok na nabrzeże Martwej Wisły lub wewnętrzny basen prywatnej mariny jachtowej. 

Bezpośrednio na samej Wyspie Sobieszewskiej powstają także dwie nasze, nowe inwestycje. Zlokalizowany zaledwie kilometr od plaży Lazur Park, w którym mieszkanie o powierzchni 27 mkw. kosztuje około 13,3 tys. zł/mkw. oraz położona równie blisko plaży Villa Neptun. W przypadku tego drugiego projektu aktualnie dostępne są jeszcze apartamenty o powierzchni  od 38 mkw. do  43 mkw., których średnia cena wynosi około 14 tys. zł/mkw.

Omnie Katarzyna Maciak