Kolejne drzewa pod topór

Kolejne drzewa pod topór
Możliwość komentowania Kolejne drzewa pod topór została wyłączona, 25/02/2013, przez␣, w␣ECO, inwestycje, mazowieckie, miasta, regiony, Warszawa

Urzędnicy planują kolejne wycinki warszawskich drzew. Tym razem na Ochocie – w Parku Wielkopolski i na skwerze Sue Rider. Na celowniku znajdują się 22 drzewa i krzewy. Mieszkańcy już protestują, wyrazy sprzeciwu znalazły się online, ale również mają swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości: na drzewach pojawiły się komiksowe chmury z różnymi napisami, m.in. „Ratunku!”.

Mimo że mieszkańcy Ochoty chcieliby zapobiec wycinaniu kolejnych drzew w mieście, urzędnicy mają silne argumenty na słuszność swoich decyzji: – Liczne wypróchnienia, ubytki dziuplaste, pęknięcia pnia i owocniki grzybów pasożytniczych  – wymienia Katarzyna Niekrasz-Śwital z Wydziału Ochrony Środowiska. Dodaje również, że także stołeczny konserwator zabytków zezwolił na wycięcie drzew ze względu na „wady w budowie i złą kondycję zdrowotną, stanowiącą zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników skweru”.

Źródło: www.tvnwarszawa.pl

Photo by Radomil (CC-BY)

 

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.