Jasne lokale szybciej się sprzedają

Jasne lokale szybciej się sprzedają
Możliwość komentowania Jasne lokale szybciej się sprzedają została wyłączona, 13/11/2015, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, deweloperzy, ECO, Ekonomiczny dom, Headline, mieszkania, prawo

Na rynku pierwotnym przybywa mieszkań jasnych, przestronnych, dobrze doświetlonych światłem naturalnym. Deweloperzy wiedzą, że takie mieszkania sprzedają się najlepiej. Wszelkie rozwiązania, które zapewniają większą ilość światła słonecznego przyciągają klientów.

Deweloperzy dbają więc o to, by mieszkania miały panoramiczne okna, duże drzwi balkonowe a nawet o podział mieszkania na strefę dzienną i nocną. Pomieszczenia, takie jak sypialnie są najczęściej usytuowane od strony północnej, a pomieszczenia, w których spędzamy większą część dnia – od strony południowej. W obecnym prawie jest zapis, że przynajmniej jedno z pomieszczeń w mieszkaniu musi mieć zapewnione trzygodzinny czas nasłonecznienia. Deweloperzy dbają również, aby choć z jednej strony mieszkanie otaczał teren zielony.

Większe nasłonecznienie przekłada się również na mniejsze zużycie prądu, a co za tym idzie mniejsze rachunki i mniejsze zużycie środowiska. Dobrze doświetlone mieszkanie to również lepszy komfort dla jego mieszkańców – lepsze samopoczucie.

Informacje o najnowszych inwestycjach znajdziesz TUTAJ

Źródło: polskatimes.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.