Koleje Mazowieckie kupią tabor za pół miliarda

Koleje Mazowieckie kupią tabor za pół miliarda
Możliwość komentowania Koleje Mazowieckie kupią tabor za pół miliarda została wyłączona, 31/07/2013, przez␣, w␣Headline, inwestycje, PKP

We wrześniu Koleje Mazowieckie odbiorą 22 nowe piętrowe wagony. Inwestycja jest warta 270 mln zł. Nowy nabytek znajdzie zastosowanie w pociągach typu „push-pull”, gdzie lokomotywa sterowana jest zdalnie i „pcha” lub „ciągnie” tabor.

To jedynie część wielkiego planu modernizacji taboru. Do końca 2015 r. spółka zamierza wydać kolejne miliony na nowe lokomotywy i wagony. Wydatki sięgną w sumie 570 mln zł.

Jak informuje Dariusz Grajda z zarządu Kolei Mazowieckich: – Zakładamy dalszy dynamiczny rozwój Kolei Mazowieckich, bo to nie jest jedyny przetarg. Aktualnie modernizujemy 34 elektryczne zespoły trakcyjne, natomiast chcielibyśmy oprócz tego zmodernizować i wymienić całą flotę szynobusów. Byłoby ich wtedy 17. Chcielibyśmy dokupić jeszcze około 30-40 elektrycznych zespołów trakcyjnych jeszcze w tej perspektywie unijnej, z wykorzystaniem środków z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Photo by 

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.