Kajima Poland przebuduje I fazę City Point Targówek

Kajima Poland przebuduje I fazę City Point Targówek
Możliwość komentowania Kajima Poland przebuduje I fazę City Point Targówek została wyłączona, 06/02/2023, przez␣, w␣Uncategorized

Peakside Capital Advisors wybrał generalnego wykonawcę przebudowy I fazy modernizacji miejskiego parku logistycznego City Point Targówek. Kompleksową realizacją prac zajmie się Kajima Poland. Aktualnie trwają prace wyburzeniowe I etapu projektu. Docelowo City Point Targówek dostarczy blisko 100 tys. mkw. najnowocześniejszej powierzchni magazynowo-biurowej, spełniającej najwyższe standardy zrównoważonego rozwoju. Termin przekazania pierwszego budynku najemcom nastąpi jeszcze w tym roku.

Obraz zawierający drzewo, zewnętrzne, droga, autostrada

Opis wygenerowany automatycznie

Wojciech Zielecki, project management director w Peakside Capital Advisors w Polsce, komentuje: – Przebudowa City Point Targówek to wymagająca i złożona realizacja, która wymaga odpowiedniego partnera. Naszym celem było wybranie partnera, którego doświadczenie i dotychczasowe osiągnięcia dają nam pewność, że mogą sprostać naszym wysokim standardom. Jedynie współpraca z takim partnerem pozwoli nam dostarczać nowoczesną i przyjazną dla środowiska powierzchnię logistyczną i przemysłową najemcom parku. Kajima Poland to profesjonalny partner, którego wybraliśmy do wykonania kompleksowych prac budowlanych pierwszego etapu w parku

Przebudowa parku na warszawskim Targówku została podzielona na kilka etapów, a po jej ukończeniu kompleks będzie oferować blisko 100 tys. mkw. wysokiej jakości powierzchni. Aktualnie na ukończeniu są już prace rozbiórkowe, po których nastąpi rozpoczęcie budowy obiektów znajdujących się w tzw. I fazie modernizacji. City Point Targówek jest funkcjonującym parkiem logistycznym, którego bieżąca działalność będzie kontynuowana, dzięki objęciu najemców planem relokacji, w zależności od zajmowanej przez nich powierzchni.

Celem realizowanej przebudowy jest stworzenie najnowocześniejszej w Warszawie powierzchni logistycznej i magazynowej, spełniającej wysokie standardy ESG. Dzięki doskonałej lokalizacji obiekty będą w stanie zaspokoić potrzeby najemców z sektora e-commerce i innych najemców poszukujących miejskiej powierzchni logistycznej. 

Całościowa przebudowa parku realizowana będzie zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, uwzględniając recykling materiałów odzyskanych w trakcie rozbiórki budynków. Natomiast nowe budynki City Point Targówek zostaną objęte certyfikacją BREEAM na poziomie Excellent, LEED Gold oraz WELL. W ramach parku wdrożonych zostanie szereg rozwiązań proekologicznych jak m.in. przyłączenie do miejskiej sieci ciepła, panele fotowoltaiczne na dachach, ładowarki elektryczne do samochodów, wiaty rowerowe czy hotele dla owadów. 

Park wchodzi w skład portfela logistycznego zakupionego przez Peakside Capital Advisors i Partners Group. W jego skład wchodzą dodatkowo dwa obiekty magazynowe: Logistics Point Raszyn oraz Logistics Point Piaseczno. 

Omnie Katarzyna Maciak