Jak zmieni się Świętokrzyska?

Możliwość komentowania Jak zmieni się Świętokrzyska? została wyłączona, 07/07/2011, przez␣, w␣biurowe, działki, grunty, infrastruktura, inwestycje, inwestycyjne, komercyjne, lokalne, mazowieckie, miasta, nieruchomości, regiony, Warszawa

Dzisiaj przy ulicy Świętokrzyskiej w Warszawie jest parking, budka z kebabem i dmuchane reklamy. Za trzy lata będą się tu krzyżowały dwie linie metra. Jak zmieni się wtedy okolica tego ważnego skrzyżowania?

Jeśli chodzi o samą ulicę, pojawiły się propozycje jej zwężenia i dostosowania do potrzeb pieszych i rowerzystów. Zmian nie będzie przy teatrze Bajka, jak również po stronie PKiN – tu pozostanie park. Niedaleko parku ma powstać Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Większe zmiany szykują się w dwóch pozostałych narożnikach skrzyżowania. Na miejscu Sezamu ma powstać nowy biurowiec firmy Juvenes. Na dole będą sklepy, a na górze biura.

W miejscu parkingu i budki z kebabem ma powstać 11-piętrowy biurowiec z lokalami użytkowymi. Projekt budynku koliduje z działkami innych właścicieli, co może znacznie wydłużyć czas zrealizowania inwestycji.

 

Źródło: www.tvnwarszawa.pl

Photo by Janusz Jurzyk (CC-BY)

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.