Gminy będą sprawdzać ulice

Możliwość komentowania Gminy będą sprawdzać ulice została wyłączona, 08/04/2011, przez␣, w␣infrastruktura

Główny Urząd Geodezji i Kartografii postanowił stworzyć rejestr jednostek podziałów terytorialnych w kraju. W przygotowaniu jest również aplikacja komputerowa, która posłuży do prowadzenia ewidencji miejscowości, ulic i adresów. System zostanie wprowadzony w kwietniu 2011 roku.

Usprawni to działanie urzędów w poszczególnych gminach. Dzięki wprowadzeniu usprawnień jednostki terytorialne zyskają dostęp do ogólnopolskich informacji na temat planów infrastrukturalnych. Nie będą musiały również inwestować w rozbudowę infrastruktury technicznej potrzebnej do ewidencji ulic, adresów i miejscowości.

Niektóre gminy już teraz z powodzeniem korzystają z tego typu narzędzi. Jako przykłady można podać Bolesławiec, który opracował własny internetowy system planowania przestrzennego.

Źródło: www.samorzad.pap.pl

Tagi:␣
front

Omnie Justyna Kostrzewska

Specjalista ds. PR i marketingu w firmie Szybko.pl Sp. z o.o. od czerwca 2009 r. do lipca 2012 r. Jeden z redaktorów serwisu abcNieruchomości.pl. Absolwentka filologii rosyjskiej i etnologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowego Studium Public Relations.