Wyjątkowość sopockiego rynku nieruchomości

Wyjątkowość sopockiego rynku nieruchomości
Możliwość komentowania Wyjątkowość sopockiego rynku nieruchomości została wyłączona, 08/04/2011, przez␣, w␣mieszkania, mieszkaniowe, pomorskie, Sopot

W  Sopocie, w marcu sytuacja rozwinęła się w wyjątkowy sposób. W ciągu miesiąca cena wzrosła tam aż o 3,7%. Nie należy jednak rozpatrywać tej zmiany w kategoriach odwrócenia trendu i powrotu do cen sprzed kilkunastu miesięcy. Charakterystycznym dla Sopotu zjawiskiem jest sezonowy wzrost cen ofertowych. Warto również podkreślić, iż w ciągu miesiąca podaż w Sopocie zwiększyła się o 20%. Można wnioskować, że skokowy wzrost średniej ofertowej to efekt wystawienia na sprzedaż nowej puli mieszkań, których właściciele nie mieli jeszcze okazji zweryfikować swoich oczekiwań cenowych.

 

 

Tagi:␣
front

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.