Jak w ostatnich miesiącach zmieniały się ceny nowych mieszkań

Jak w ostatnich miesiącach zmieniały się ceny nowych mieszkań
Możliwość komentowania Jak w ostatnich miesiącach zmieniały się ceny nowych mieszkań została wyłączona, 16/02/2023, przez␣, w␣Uncategorized

Czy ceny mieszkań w nowych inwestycjach idą w górę czy spadają? W jakich projektach deweloperzy optymalizują stawki? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Andrzej Oślizlo, prezes zarządu Develia S.A.

W ostatnich miesiącach ceny mieszkań w naszej ofercie nie uległy zmianie.

Andrzej Gutowski, wiceprezes, dyrektor sprzedaży Ronson Development

Ceny pozostają na niezmienionym stabilnym poziomie. W niektórych projektach planujemy z kolei podwyżki cen.

Anna Bieńko dyrektor Sprzedaży w Wawel Service

Ceny w inwestycjach z mieszkaniami gotowymi do obioru nie zmieniły się, ale ceny w nowych projektach będą już wyższe. Nowe projekty to przede wszystkim wyższa cena gruntu, inne warunki energetyczne, wyższe płace dla ekipy budowlanej oraz nowe przepisy techniczne. Jeżeli ktoś planuje zakup mieszkania od dawna i ma na oku jakąś inwestycję, warto poważnie rozważyć ten krok właśnie teraz. Zachęcamy naszych klientów kredytowych do skorzystania z pomocy doradcy kredytowego Wawel Service.

Małgorzata Ostrowska, dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.

Zgodnie z danymi NBP, przeciętna cena transakcyjna na rynku pierwotnym dla 7 największych miast w Polsce wzrosła pomiędzy IV kw. 2021 roku i III kw. 2022 roku średnio o 10,9 proc. Staramy się nie podnosić cen, jednak nie zawsze jest to możliwe. Potwierdzam, iż w części naszych inwestycji ceny na przestrzeni roku wzrosły.

Angelika Kliś, członek zarządu Atal

W ostatnich miesiącach staraliśmy się utrzymać ceny, ale w niektórych projektach odnotowaliśmy drobne aktualizacje cen niesprzedanych mieszkań, podyktowane wzrostem kosztów budowy.

Mariola Żak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Aurec Home 

Miasteczko Jutrzenki to inwestycja, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem nabywców. Nieustannie utrzymujemy wysoki poziom sprzedaży lokali, który nie został zachwiany wydarzeniami poprzedniego roku. Ceny mieszkań co prawda zostały nieznacznie podniesione w ostatnim kwartale, jednak była to delikatna korekta.

Sebastian Barandziak, prezes zarządu Dekpol Deweloper

Cały czas staramy się utrzymywać ceny na stałym poziomie. Pośród oferowanych przez nas lokali nastąpił niewielki wzrost cen w przedziale 1,5 proc. – 3 proc. w ramach inwestycji Osiedle Pastelowe, Osiedle Kociewskie oraz Grano Marina Hotel.

Zuzanna Należyta, dyrektor ds. handlowych w Eco Classic

W ostatnich miesiącach nie wprowadzaliśmy zmian w cenach mieszkań w ofercie.

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest

Ceny mieszkań w naszych inwestycjach w ostatnich miesiącach nie uległy większym zmianom. Pojawiły się natomiast promocje związane na przykład z rabatem na mieszkanie oraz harmonogramem płatności. Dodatkowo klienci mogą uzyskać rabat na miejsce postojowe lub komórkę lokatorską.

Damian Tomasik, założyciel Alter Investment

Aktualnie ceny naszych nieruchomości utrzymane są na tym samym poziomie, co w ubiegłym roku.

Marek Pawlukiewicz, rzecznik prasowy Aria Development

Na przestrzeni ostatnich miesięcy nie podnosiliśmy cen mieszkań. W listopadzie rozpoczęliśmy promocję Mega Rabat na mieszkania z 1 i 2 etapu nowego Osiedla Natura 2 w Wieliszewie. Klienci mogą uzyskać zniżkę na wybrane lokale do 40 tys. zł. Mieszkania są do odbioru w I i II kwartale br.

Marcin Michalec, CEO Okam

Staramy się utrzymywać ceny za mkw. w poszczególnych projektach na mniej więcej stałym poziomie. Jednak jest to w dużym stopniu uzależnione od sytuacji gospodarczej, cen materiałów budowlanych i stawek naszych podwykonawców. Wzrost cen materiałów czy surowców, w tym energetycznych, przekłada się na rosnące koszty usług podwykonawców, a to naturalnie wpływa na podwyższenie kosztów całej budowy inwestycji mieszkaniowych – co przekłada się również na wysokość cen za mkw.

DOMPRESS

Omnie PRESTIGE PR