Klasyczny styl pod Warszawą

Możliwość komentowania Klasyczny styl pod Warszawą została wyłączona, 18/08/2011, przez␣, w␣bez kategorii, domy, inwestycje, nieruchomości, Warszawa

VENTANA to tradycyjne osiedle domów jednorodzinnych, położone w podwarszawskim Walendowie. Zaprojektowane zostało tak, aby odpowiedzieć na oczekiwania klientów, którzy cenią przede wszystkim klasyczne wartości, ale w ponadczasowym wydaniu.

Deweloper – firma Westmark – przygotował kilka typów domów, zarówno jednorodzinnych, jak
i bliźniaczych. Mają trafić w gusta osób, które cenią komfort, ale nie chcą rezygnować z elegancji. Przewidziano sześć wersji rezydencji, każda jest dwukondygnacyjna. Ich powierzchnie wahają się od 160 do 470 m2. Wszystkie domy zostały zaprojektowane w charakterystycznym, tradycyjnym stylu.

Właściciel wyszedł z założenia, że dom nie może być surową bryłą. Jest przecież ostoją rodziny – świadczy o jego mieszkańcach. Każdy kto do niego wejdzie powinien czuć się bezpiecznie
i komfortowo. Dla osób, które podobnie myślą, ale nie są zainteresowane budową domu (według badań to około 30% ankietowanych), godnym rozważenia rozwiązaniem będzie gotowy dom, zaprojektowany tak aby spełniać wymagania osób, które szukają ponadpokoleniowego stylu.

Jednym z osiedli, które oferują takie warunki mieszkania jest VENTANA, zlokalizowana w Walendowie będącego częścią gminy Nadarzyn, około 18 kilometrów od centrum Warszawy. Posiadłości zostały tak zaprojektowane aby sprostać oczekiwaniom konserwatywnego klienta.

Ich charakter podkreśla bryła budynku, oparta na prostokątnym rzucie. Frontowa elewacja posiada kolumnowy ganek, zaś boczna – taras nad wykuszem, podkreślony półkolumnami. Charakterystycznym elementem w architekturze budynku są potrójne gzymsy występujące w zwieńczeniach trójkątnych szczytów budynku i belek tarasów.

Dominują jasne, łagodne kolory, głównie biały. W takim kolorze między innymi są kolumny, drzwi
i framugi okien. Zarówno drzwi, jak i okna są wykonane z drewna. Główną częścią wnętrz parteru jest hall ze schodami na piętro i salon z wyjściem na taras i ogród. Kuchnia połączona jest z jadalnią przylegającą do salonu, a także z niewielką spiżarnią. Na piętrze znajdują się sypialnie i łazienki.

Obecnie osiedle znajduje się w II etapie realizacji inwestycji. Deweloper cały czas prowadzi sprzedaż domów, zamówienia są przyjmowane już tylko na budynki z II etapu. Od 2012 roku mają ruszyć prace nad III etapem budowy. Docelowo osiedle ma składać się z ponad 130 domów.

 

 

 

Omnie Westmark Polska

Firma Westmark powstała w 2002 roku w Anglii, jako prywatny deweloper specjalizujący się w budownictwie mieszkaniowym, w tym rezydencjach i domach jednorodzinnych. Jest ona częścią większego przedsiębiorstwa – Lewis Trust Group. Polski oddział Westmark powstał w 2005 roku, od początku zarejestrowany jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Najnowszą realizacją dewelopera jest osiedle domów jednorodzinnych VENTANA położone w podwarszawskim Walendowie.