Jak kupić mieszkanie w czasach koronawirusa?

Jak kupić mieszkanie w czasach koronawirusa?
Możliwość komentowania Jak kupić mieszkanie w czasach koronawirusa? została wyłączona, 06/05/2020, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Zgodnie z komunikatami WHO, wiele wskazuje na to, że Covid-19 będzie z nami jeszcze przez jakiś czas. W tej sytuacji najmądrzejszym rozwiązaniem jest szybkie dostosowanie się do nowych warunków, co czynią kolejne branże. Wśród nich są deweloperzy. Zdalny wybór
i rezerwacja mieszkań to już teraźniejszość. 

Dobre warunki do podjęcia decyzji

Trójmiejski deweloper Allcon Osiedla zamknął wszystkie stacjonarne biura sprzedaży zaraz po pojawieniu się koronawirusa w Polsce.

To był dla nas oczywisty ruch. – mówi Piotr Tarkowski, dyrektor ds. sprzedaży Allcon – Przede wszystkim nie chcemy narażać zdrowia klientów i pracowników. Po drugie, zakup mieszkania to poważna decyzja, która powinna być podjęta w sposób przemyślany, w odpowiednich do tego warunkach i w poczuciu bezpieczeństwa. Naszym zadaniem jest takie warunki klientowi zapewnić.

Wirtualny spacer po apartamencie

Po zamknięciu biur, Allcon rozszerzył zakres informacji o aktualnych projektach na stronie internetowej, m.in. o bieżące widoki inwestycji z drona. Uruchomił również szybki Live Chat
z doradcami oraz umawiane rozmowy online z video-prezentacją oferty, które są tak zorganizowane, by jak najbardziej przypominać tradycyjne spotkanie w biurze. 

W trakcie takiej rozmowy sprzedawca jest w stanie zaprezentować m.in. lokalizację inwestycji, plan osiedla i konkretnego budynku, rzuty apartamentów oraz mieszkań, galerię osiedla
i wnętrz, kronikę budowy oraz filmy. Klient ma za to możliwość wprowadzenia rezerwacji mieszkania. 

–  Zdalna sprzedaż nie jest dla nas nowością. Trójmiasto to popularny cel na mapie inwestorów, dzięki czemu nasi doradcy realizowali już przed pandemią transakcje online z klientami z innych miast i państw. To doświadczenie pomogło nam zbudować zdalny proces sprzedażowy, który jest wygodny i praktyczny dla klientów. – tłumaczy Piotr Tarkowski.

Osoby, które rozważają zakup gotowej inwestycji mają oczywiście możliwość obejrzenia jej przed zakupem. Mogą to zrobić zarówno online – w tym wypadku doradca, korzystając
z kamery, zabiera ich w wirtualny spacer po apartamencie – lub na żywo, kiedy klient samodzielnie ogląda mieszkanie.

Bezpieczne formalności

Zakup mieszkania to także wiele formalności, które również musiały być dostosowane do nowych zasad. 

Przygotowaliśmy dwie formy zawarcia transakcji. – mówi Piotr Tarkowski – Pierwsza to umowa rezerwacyjna na czas pandemii, którą wysyłamy do Klienta. Druga opcja to podpisanie tradycyjnej umowy deweloperskiej, ale z zachowaniem wszystkich procedur bezpieczeństwa w kancelarii notarialnej. 

Ostatni etap to odbiór. Klient drogą mailową otrzymuje od dewelopera dokumenty. Podpisuje je podczas osobistego odbioru, który również realizowany jest z uwzględnieniem wszystkich norm bezpieczeństwa. Ogląda mieszkanie samodzielnie, a przedstawiciel dewelopera czeka na niego przed wejściem. 

Budowy zgodnie z planem

Aktualna sytuacja często wywołuje pytania dotyczące zachowania terminów realizacji projektów. 

Działamy zgodnie z harmonogramem, nie przewidujemy opóźnień – uspokaja Piotr Tarkowski – Wdrożyliśmy dodatkowe zasad bezpieczeństwa na budowy, ale prace w dalszym ciągu idą sprawnie. W ciągu ostatnich tygodni zrealizowaliśmy już odbiory mieszkań w jednej z naszych inwestycji. Odbyły się one w zaplanowanych terminach, z uwzględnieniem aktualnych norm.

Co dalej z ofertą?

Zainteresowanie kupnem nieruchomości zaczyna się odradzać, a rynek powoli wraca do normalnego życia. 

W zeszłym tygodniu nasze inwestycje były oglądane przez nowych klientów. – mówi Piotr Tarkowski – W najbliższych dniach podpiszemy też kolejne umowy. 

W najbliższych kwartałach Allcon planuje wprowadzić do oferty nowe projekty. Jeden z nich będzie wpisywać się w segment nieruchomości premium.

To będzie atrakcyjna propozycja dla tych, którzy posiadają nadwyżki finansowe i w odpowiedzi na obecną sytuację oraz widmo inflacji, poszukują bezpiecznej formy lokaty kapitału. – mówi Piotr Tarkowski – Zachęcamy też klientów do korzystania z oferty gotowych mieszkań i domów, które mamy na osiedlach Kamienice i Domy Malczewskiego w Gdańsku, Osiedle Gdyńskie w Gdyni i NEXO Apartamenty w Pucku. 

Omnie redakcja